Start nie zagra w finale Pucharu Polski (piłka ręczna)

Elbląg, Start nie zagra w finale Pucharu Polski (piłka ręczna)

Piłkarki Kram Startu walczyły do ostatnich sekund, by awansować do finału Pucharu Polski, jednak nie udało im się odrobić sześciobramkowej straty z pierwszego pojedynku. Dziś (18 kwietnia) EKS wygrał 28:24 i niestety odpadł z dalszej rywalizacji. Zobacz zdjęcia z meczu.

Kram Start przystępował do drugiego meczu półfinałowego z zamiarem odrobienia strat z pierwszej potyczki. W Szczecinie elblążanki przegrały 21:27, zatem czekało je niełatwe zadanie, tym bardziej że Portowe mocno liczą na wywalczenie w tym sezonie Pucharu Polski, bo na medal już szans raczej nie mają. Kilka dni temu drużyny mierzyły się ze sobą w Elblągu w meczu ligowym i to gospodynie wyszły z niego zwycięsko (27:20), udowadniając, że są w stanie nie tylko pokonać Pogoń, ale także odrobić z nawiązką straty ze starcia pucharowego.
       Mecz rozpoczął się od błędów po obu stronach, by w końcu worek z bramkami rozwiązała Joanna Gadzina. Od pierwszych minut zacięta walka trwała nie tylko na parkiecie, ale także na trybunach. Od początku meczu dobrze dysponowana byłą Sołomija Szywerska i Sylwia Lisewska. W 6. minucie, po golu Aleksandry Dorsz, elblążanki wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie 4:3. Rywalki szybko doprowadziły do wyrównania i bramki padały naprzemiennie, do stanu 7:6. Gol Valentiny Blazević, błąd kroków EKS oraz kolejne trafienie wspomnianej rozgrywającej i szczecinianki prowadziły 8:7. Przyjezdne miały doskonałą okazję by powiększyć przewagę, gdy na ławkę kar powędrowała jedna z naszych zawodniczek, jednak najpierw popełniły błąd kroków, za chwilę później dobrze interweniowała golkiperka Kram Startu. Bomby z drugiej linii posyłała Sylwia Lisewska, do bramki trafiła też Joanna Waga i gospodynie odskoczyły na 10:8. Do końca pierwszej odsłony nie udało się powiększyć prowadzenia, mimo kilku świetnych interwencji Sołomiji Szywerskiej. Ostatnią bramkę pierwszej połowy zdobyła Aleksandra Jędrzejczyk i na przerwę zespoły udały się przy wyniku 13:11.
       Zaraz po zmianie stron, gospodynie po raz pierwszy w dzisiejszym meczu odskoczyły na trzy gole i miały kilka okazji, by powiększyć prowadzenie. Szczecinianki popełniały błędy, jednak na straży stała Natalia Krupa. Nasze zawodniczki również nie ustrzegły się pomyłek, ale tu dobrze interweniowała bramkarka. W 41. minucie, przy stanie 17:14 o przerwę poprosił Andrzej Niewrzawa. Chwilę później Hanna Yashchuk przybliżyła swoją drużynę do upragnionego celu, niestety nadzieje zaraz ostudziły szczecinianki zdobywając dwie bramki z rzędu. Jedenaście minut przed końcem spotkania, po dwóch golach Patrycji Świerżewskiej, gospodyniom do zniwelowania strat z pierwszego meczu brakowało już jedynie dwóch celnych rzutów. Zdeterminowane Portowe nie pozwoliły jednak elblążankom na odskoczenie na pięć goli. W 55. minucie było 25:21 i przy piłce były gospodynie. Zamiary naszej drużyny odczytała szczecińska golkiperka i szansę na awans były już niewielkie, tym bardziej że chwilę później faulu Sylwii Lisewskiej i Aleksandry Jędrzejczyk dopatrzyli się sędziowie. Osłabione gospodynie znalazły jednak sposób na przedarcie się przez szczecińską defensywę i w 58. minucie prowadziły 26:22. W końcówce próbowały nawet indywidualnego krycia, jednak na ostateczny sukces zabrakło już czasu. Start wygrał 28:24, jednak mimo to z awansu do finału Pucharu Polski cieszyły się zawodniczki Pogoni.

Kram Start Elbląg - SPR Pogoń Szczecin 28:24 (13:11)