Start przegrał w Koszalinie (piłka ręczna)

Elbląg, Start przegrał w Koszalinie (piłka ręczna)

Od porażki rozpoczęły rundę rewanżową szczypiornistki Startu. Elblążanki przegrały w Koszalinie z tamtejszą Politechniką 27:30 (18:16). Był to ostatni mecz naszej drużyny w tym roku.

Piłkarki ręczne elbląskiego Startu udały się do Koszalina w dobrych nastrojach po niedawnym zwycięstwie odniesionym we własnej hali w pojedynku z KSS Kielce. Niestety nasza drużyna mimo bardzo obiecującego początku środowego spotkania musiała ostatecznie uznać wyższość akademiczek.
       Pierwsze minuty spotkania zapowiadały dość niespodziewanie dominację Startu. Nasza drużyna bardzo dobrze weszła w mecz i po dziesięciu minutach prowadziła 6:2. Elblążanki długo utrzymywały wysoką przewagę, ale straciły ją w ciągu pięciu minut. W 20 min. podopieczne trenera Jerzego Cieplińskiego prowadziły 13:8, ale w ciągu kilku następnych minut trafiły zaledwie raz do bramki miejscowych, a dały sobie rzucić aż cztery gole. W końcowym fragmencie pierwszej odsłony Start zagrał lepiej i prowadził do przerwy 18:16.
       Drugą odsłonę elblążanki rozpoczęły od bardzo słabej gry w ataku. W ciągu piętnastu minut nasza drużyna rzuciła zaledwie trzy bramki. Akademiczki wykazały się lepszą skutecznością i w 45 min. prowadziły 25:21. Jak się później okazało wypracowana przewaga wystarczyła gospodyniom do zdobycia kompletu punktów. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Politechniki 30:27.
       Start rozpoczął rundę rewanżową, a jednocześnie zakończył rok ligową porażką. W ciągu najbliższych dwóch tygodni czeka nas przerwa w rozgrywkach. Do gry szczypiornistki wrócą 5 stycznia, a nasza drużyna zmierzy się w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszą Piotrcovią.

Politechnika Koszalin – Start Elbląg 30:27 (16:18)

Zobacz tabelę PGNiG Superligi.

Najwięcej bramek: dla Politechniki - Sylwia Matuszczyk 12, Joanna Dworaczyk 7; dla Startu - Agnieszka Wolska 5, Edyta Szymańska i Magdalena Białoszewska po 4.