UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Start uratowany w połowie

 
Elbląg, Start uratowany w połowie
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

90 tysięcy zł na wspieranie współzawodnictwa sportowego pozostało w budżecie miasta po organizacji najnowszego konkursu ratusza. Jego bezapelacyjnym zwycięzcą zostały pierwszoligowe Meble Wójcik, których budżet wzbogacił się o 300 tys. zł. Start Elbląg, który walczy o finansowe przetrwanie w Superlidze, otrzymał 100 tys. złotych. Tyle, o ile wnioskował, mimo że potrzeby są większe. 

Niespodzianką można nazwać rozdysponowanie przez miejskich urzędników dodatkowych 600 tys. zł na współzawodnictwo sportowe. Przypomnijmy: ratusz ogłosił konkurs przeznaczony dla czterech klubów (Olimpia, Concordia, Start i Meble Wójcik), którego celem było wsparcie finansowe elbląskich zespołów sportowych. Kluby na przygotowanie oferty miały niecały miesiąc – konkurs ogłoszono na początku lipca, kluby musiały złożyć wnioski do 24 lipca.
       W ubiegły piątek podzielono pieniądze. W kategorii dyscypliny sportowe zwyciężyła piłka ręczna: superligowy Start otrzymał 100 tys. zł (o dokładnie taką sumę wnioskował), pierwszoligowe Meble Wójcik wzbogaciło się o 300 tys. zł (z wnioskowanych 535 tys. zł).
       Ciekawa jest sytuacja ze Startem Elbląg. W trakcie „wojny medialnej” pomiędzy klubem a prezydentem miasta, zarząd EKS zaapelował do ratusza o 200 tys. zł. Starania klubu poparli radni, ale wniosek w konkursie klub złożył tylko na 100 tys. zł. I tyle dostał.
       - Nie mogliśmy przyznać klubowi więcej niż kwotę, o jaką wystąpił – tłumaczy Łukasz Mierzejewski z biura prasowego ratusza.
       Miejscy urzędnicy okroili za to oczekiwania finansowe Olimpii Elbląg, która dostała 100 tysięcy zł z wnioskowanych 200 tys. zł oraz Concordii Elbląg, która musi się zadowolić 10 tysiącami, mimo że wnioskowała o 85 tys. zł. Takie rozdysponowanie środków sprawiło, że na konkursowym koncie pozostało jeszcze do rozdania 90 tys. złotych. Ta kwota pozostanie w budżecie, co się dalej z nią stanie? - Taka była decyzja komisji. Być może zostanie jeszcze ogłoszony jeden konkurs na wsparcie elbląskich sportowców – mówi Łukasz Mierzejewski.
       Czy te 90 tysięcy złotych urzędnicy pozostawili dla Startu? Nikt tego oficjalnie nie chce potwierdzić. Nawet jeśli tak ma być, to konieczne jest przeprowadzenie konkursu.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama