UWAGA!

Start zlikwidowany

Najstarszy w Elblągu klub dla osób niepełnosprawnych - Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji Inwalidów „Start” - decyzją sobotniego walnego zjazdu członków został zlikwidowany.

- To smutny krok, ale niestety konieczny. Nie mamy pieniędzy na prowadzenie działalności biurowej i musieliśmy zamknąć klub zanim powstały długi - powiedział nam jeden z członków zarządu Waldemar Zieliński. - Pieniądze z dotacji możemy wykorzystać na działalność sportową, nie starcza nam ich na prowadzenie biura.
     Zrzeszenie, w którym przez ponad 20 lat wychowało się kilku niepełnosprawnych mistrzów, posiadało ostatnio cztery sekcje: szachy, pływanie, strzelectwo i lekkoatletykę. Najwięcej chwały klubowi przynosili lekkoatletci: maratończyk na wózku Bogdan Król (w tym roku min. zajął drugie miejsce w słynnym maratonie w Nowym Jorku) i specjalizująca się w biegach na średnim dystansie Elżbieta Statkiewicz.
     Likwidacja Zrzeszenia nie oznacza jednak, że osoby niepełnosprawne z Elbląga uprawiające sport pozostaną bez klubu. Chęć i zgodę na ich przejęcie wyraziły władze Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak”, który do tej pory specjalizował się w siatkówce na siedząco. Drużyna Ataku, w czasie swojego krótkiego istnienia, dwukrotnie wywalczyła tytuł mistrza Polski w siatkówce na siedząco.
     - Na pewno nowe sekcje oznaczają większe wydatki, ale nie mogliśmy zostawić osób niepełnosprawnych dotychczas trenujących w „Starcie” samym sobą. Poza tym mamy już obiecane większe środki na działalność naszego klubu z Polskiego Związku Sportów Niepełnosprawnych - wyjaśnia prezes IKS „Atak” Tomasz Woźny.
     Do „Ataku” trafi wkrótce sprzęt sportowy należący do ZSiRI „Start” m.in. karabinki sportowe i wózek o wartości ok. 30 tys. zł.
AP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Podziwiam ludzi tak dotkniętych przez los, a na dodatek likwiduje się klub gdzie mogli coś zdziałać!!!!!!Mozna podziękować tylko panu Woźnemu,że to przejął!!Musimy poczekać,aż przyjdą włodarze z Unii.Może się coś zmieni.Zresztą i tak większa połowa Polski jest nie nasza!Tak jak dbamy tak mamy!!!A nie mamy nic!!
Reklama