UWAGA!

Startowali w Gdańsku (pływanie)

Najmłodsi wychowankowie UKP Jedynki Elbląg, którzy trenują na basenie przy ul. Robotniczej, wzięli udział w zawodach pływackich „Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie” dla roczników 1998-1993, rozegranych w sobotę na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Marta Glabisz (rocznik 1998) zdobyła dwa brązowe medale: na dystansie 25 m stylem grzbietowym oraz na dystansie 25 m stylem dowolnym. Krzysztof Parasiak (rocznik 1994) wywalczył srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz czwarte miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym.
     W roczniku 1995 startowało trzech zawodników UKP Jedynka: Kamil Sus zdobył złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym; Jędrzej Głuchowski - brązowy medal na dystansie 100 m stylem zmiennym a Przemysław Pasieczny wywalczył czwarte miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Skoro takie info zamieszcza się w niedzielę o 11.15 a zero informacji na portElu o historycznym awansie naszego Techtransu do ekstraklasy piłkarzy ręcznych to portal ten schodzi na psy!!! Wstyd taka informacja powinna być wczoraj na czerwono na pierwszej stronie !!!! WSTYD i CHAŃBA!!!! Już nie bedę odwiedzał tych nędznych stron!! BRAWO ELBLĄSKI SZCZYPIORNIAK !!
 • Trops, w pełni zgadzam sie z Tobą. Nie jestem akurat kibicem piłki ręcznej, ale sukces, i to na tym poziomie, musi być propagowany. Gratuluję drużynie i wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Mogę też dodać, że elbląscy pływacy wspaniale walczą podczas cyklu zawodów o Grand Prix Polski, gdzie ścigają się z najlepszymi w kraju. Tydzień temu elbląski pływak, reprezentując POLSKĘ w zawodach międzypaństwowych ustanowił rekord kraju i był najlepszym zawodnikiem nie tylko polskim, ale i zawodów. O sukcesie tym wie cała pływacka Polska, ale nie społeczeństwo Elbląga. Jakiś czas temu polemizowałem z osobnikiem redagującym ten dział m.in. w sprawie jego przydatności w redagowaniu rubryki sportowej. Przegrałem.
 • Widzisz..niestety ja też uważam że jeżeli to ma być "niedzielne dziennikarstwo" to dajmy sobie spokój..w poniedziałek kupimy rano gazetę i na jedno wyjdzie, internet to niby najszybsza informacja, niestety nie w wykonaniu portel-u..przykre. Gratulacje dla naszych pływaków, znaczy mamy zdolną młodzierz w naszym mieście, co zrobić by te talenty się nie zmarnowały??? Panie Prezydencie Słonina i Panie Marku G????
 • Wracając do sobotnich zawodów w Gdańsku ( Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie ) zawodnik elbląskiego Delfina 2 - Bartek Nowak ustanowił nowy rekord Polski wśród 13 latków na dystansie 50 m stylem klasycznym. Pozostali zawodnicy tego kluby zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej tych zawodów. Pierwsze miejsca zajęli: Bieńkowska Wiktoria, Bukowska Karolina, Maciesza Agata, Zielińska Agata, Maciesza Jakub i Bartek Nowak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojtek06(2006-05-14)
 • No to rewelacja!!! Kto zatem pisał tę lakoniczną notatkę z zawodów? Panie Tomku - gratulacje!!!
 • Gratuluję Bartkowi to niewątpliwie wielki talent, lecz nie może się liczyć jego rekord gdyż nie było elektronicznego pomiaru czasu i ten który to pisał dobrze o tym wie. Chcę również zwrócić uwagę, że na innym portalu elbląskim jest napisane tylko o sukcesach pływaków z Delfina to jest po prostu rywalizacja między dwoma klubami. Taka jest elbląska rzeczywistość.
 • Rekord został uznany przez Polski Związek Pływacki jeszcze w tym samym dniu. W regulaminie PZP wyraźnie jest napisane, że rekordy Polski do 13 lat mogą być ustanawiane bez elektronicznego pomiaru ( żródło: www.polswim.pl ). Co do rywalizacji pomiędzy dwoma klubami to uważam, że w Elblągu powinien być jeden silny klub, który rywalizowałby na arenie krajowej z silnymi ośrodkami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojtek06(2006-05-15)
 • Wynik Bartka rzeczywiście jest uznanym rekordem Polski.Nasi zawodnicy ,a szczególnie z Delfin 2 wygrywali tam gdziie startowali .Praktycznie żaden z zawodników nie wrócił bez medalu,a Wiktoria Bieńkowska,Bartek Nowak,Agata Zielińska,Karolina Bukowska,Agata Maciesza zdobyli ich po dwa a nawet trzy(również za sztafety).Sztafety dziewcząt w z roczników 1994 i 1995 rozgromiły konkurentki dokładając im co najmniej po pół basenu.Razemm z Jedynką Elbląg stanowi niezły ośrodek pływacki i nieodpowiedzialnym działaniem jest antagonizowanie w/w klubów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tata kibic(2006-05-15)
 • Brawo i tak trzymać!! Powinni pisać o młodych talentach jak najwiięcej, a redakcja widzi tylko piłke nożną WSTYDŹCIE SIĘ!!!!! bo w Elblągu jest pełno talentów o których nikt nawet nie wie!!!
 • "Elbląg Pływaniem Stoi" .Tu nie chodzi o problem rywalizacji Jedynki z Delfinem, ale o urażoną dumę i zagrania w stosunku do siebie rodziców, dla których nie o dobro i przyszłość sportową ich dzieci chodzi ale o udowadnianie, kto tu w pływaniu żądzi. Ile wspólnie mogą osiągnąć (RODZICE) o ile taniej i więcej postartować. A tak to jedni jadą na jedne zawody w inny koniec Polski a drudzy w tym samym terminie w inny koniec a za wszystko trzeba z własnej kieszonki zapłacić. Dzieciaki na to wszystko patrzą i pewnie sobie to po swojemu tłumaczą, że tak trzeba. A TRZEBA? Elbląg naprawde jest mocny w pływaniu, ale niestety podzielony. Ile wody w basenie ma upłynąć aby ktoś mądry wyciągnął ręke pierwszy i zjednoczył siły elbląskiego pływania?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2006-05-17)
Reklama