Stokrotki gromią (halówka I)

Elbląg, W żółtych koszulkach zawodnicy Cleanera
W żółtych koszulkach zawodnicy Cleanera

Na uwagę w 8. kolejce zasługuje wysoka wygrana Stokrotek nad ekipą British School. Na drugą pozycję w tabeli awansowało Elwo.

Sobotnia kolejka I ligi przyniosła niewielkie zmiany w górnej części tabeli. Po remisie z Victorią ekipa Asenhajmera spadła na trzecie miejsce w tabeli. Jej miejsce zajęło Elwo, które tym razem nie dało zbytnio szans ekipie EC. Drugą wygraną zanotował natomiast Kromet, który tym razem pokonał wyżej notowane DRE.
     W 8. kolejce padło łącznie 48 bramek, co daje średnią 6 bramek na mecz. Sędziowie pokazali 22 żółte i 3 czerwone kartki.

Stokrotki - British School/EPEC 10:2 (6:2)
     1:0 - Jankowski, 1:1 - Goryszewski, 1:2 - Zemszał, 2:2 - Maziuk, 3:2 - Kołecki, 4:2 - Czurakowski, 5:2 - Maziuk, 6:2 - Kołecki, 7:2 - Czurakowski, 8:2 - Kołecki, 9:2 - Czurakowski, 10:2 - Kołecki
     Zespół Stokrotek w pełni wykorzystał nieobecność kilku podstawowych zawodników British i wręcz rozgromił swoich rywali. Początek meczu nie zapowiadał jednak tak wysokiego zwycięstwa. Wprawdzie już w 3 min. bramkę dla Stokrotek zdobył Piotr Jankowski, ale kilka minut później wyrównał Mariusz Goryszewski. Nie minęła minuta, a Dariusz Zemszał dał prowadzenie 2:1 ekipie British. Jednak wraz z upływem czasu Stokrotki osiągały coraz większą przewagę, a bramki strzelali niemal jak na zawołanie. Na listę strzelców najwięcej, bo aż cztery razy wpisał się Piotr Kołecki.

Amatorzy - Cleaner 2:3 (2:0)
     1:0 - Hauer, 2:0 - R. Narloch, 2:1 - Woliński, 2:2 - Szechlicki, 2:3 - Szechlicki
     Ekipa Cleanera w pierwszej połowie miała spore problemy z powstrzymaniem coraz lepiej grających Amatorów, którzy po bramkach Piotr Hauera i Ryszarda Narlocha prowadzili 2:0. Druga odsłona to już popisowa gra Cleanera. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Paweł Woliński, a dwoma kolejnymi trafieniami popisał się Maciej Szechlicki, dając swojej drużynie zwycięstwo.

Mazurskie Meble - Fachman/Concordia 6:1 (4:0)
     1:0 - Popiołek, 2:0 - Jernat, 3:0 - Kacała, 4:0 - Popiołek, 5:0 - Adam Fedoruk, 6:0 - Adam Fedoruk, 6:1 - Sinica
     Lider rozgrywek tym razem nie miał zbyt wielkich problemów z pokonaniem Fachmana, który przed sezonem stawiany był w gronie faworytów do zwycięstwa. Mecz ten był dość jednostronnym widowiskiem, w którym główną rolę odgrywali piłkarze Mazurskich Mebli. Po pierwszej połowie prowadzili już 4:0 i byli niemal pewni wygranej. Po zmianie stron dwie bramki dołożył jeszcze Adam Fedoruk, który powrócił po dyskwalifikacji i zrobiło się 6:0. Honorową bramkę dla Fachmana zdobył w końcówce meczu Paweł Sinica.

Victoria - Asenhajmer 2:2 (1:1)
     0:1 - Gołębiewski, 1:1 - Wołyniec, 2:1 - Lech, 2:2 - Buczkowski
     Lekką zadyszkę złapał Asenhajmer, który nie wygrał już trzeciego meczu z rzędu. Po dwóch remisach i jednej porażce tym razem ekipa Stanisława Fijarczyka znów musiała podzielić się punktami remisując z ostatnią w tabeli Victorią 2:2. Wprawdzie pierwszą bramkę zdobył Asenhajmer, ale jeszcze w tej samej połowie Arkadiusz Wołyniec doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron gra nadal była bardzo wyrównana, a oba zespoły zdobyły jeszcze po jednej bramce i mecz zakończył się podziałem punktów.

Kromet - DRE 3:2 (1:1)
     0:1 - Grabowski, 1:1 - Byzdra, 2:1 - Byzdra, 2:2 - Wojtas, 3:2 - Grzelak
     Po bardzo słabym początku wreszcie wiatr w żagle złapał Kromet, który tydzień temu pokonał British School, a teraz uporał się z wyżej notowanym DRE. Dwukrotnie w tym spotkaniu mieliśmy remisy, ale w końcówce lepszą skutecznością popisali się piłkarze Krometu. Bramka zdobyta przez Roberta Grzelaka na trzy minuty przed końcem spotkania okazała się zwycięską dla Krometu.

REM - Alstom 2:2 (2:2)
     1:0 - Konieczki, 1:1 - Kania, 2:1 - Studziński, 2:2 - Kuczyński
     Obrońca tytuły tym razem musiał zmierzyć się z zawsze silną ekipą Alstomu. REM rozpoczął jak na mistrza przystało. Po trzech minutach i bramce Marcina Konieczki prowadził 1:0. Nieustępliwość piłkarzy Alstomu dała pozytywny skutek i pięć minut później do remisu doprowadził Mariusz Kania. Po raz drugi radość w szeregach REM-u zapanowała po tym, jak Paweł Studziński podwyższył na 2:1. Jednak tuż przed przerwą ponownie swój charakter pokazali piłkarze Alstomu, a Jacek Kuczyński doprowadził do remisu. W drugiej połowie, mimo stwarzanych sytuacji, wynik nie uległ już zmianie.

Elwo - EC 5:1 (2:0)
     1:0 - Baran, 2:0 - M. Źródło, 3:0 - Radomski, 3:1 - P. Miller, 4:1 - Baran, 5:1 - Grędziński
     Zespół Elwo, który w tym roku ma spory apetyt na tytuł mistrzowski, tym razem dość gładko uporał się w EC. Pierwszą bramkę dla Elwo zdobył już w 1 min. Daniel Baran. Dwie minuty później było już 2:0 po golu Marcina Źródło. Po zmianie stron trzecią bramkę dołożył Mirosław Radomski. Zaskoczeni takim obrotem sprawy piłkarze EC zdołali odpowiedzieć tylko jednym celnym trafieniem Pawła Millera. Stracona bramka podziałała na Elwo niczym płachta na byka. W kolejnych minutach po raz drugi bramkarza EC pokonał Daniel Baran, a wynik meczu ustalił Leszek Grędziński.

Służby Miejskie - Przeciwlotnik 0:5 (0:3)
     0:1 - Filipek, 0:2 - Raczyński, 0:3 - Filipek, 0:4 - Grzeszczak, 0:5 - Wietrzykowski
     W ostatnim meczu 8. kolejki Przeciwlotnik po dobrym meczu pokonał dość wysoko Służby Miejskie wygrywając 5:0. Już pierwsza połowa ustawiła losy meczu. Po dwóch bramkach Sławomira Filipka, oraz jednym trafieniu Adama Raczyńskiego Przeciwlotnik prowadził 3:0. W drugiej odsłonie Służby Miejskie najpierw straciły jeszcze dwie bramki i ochotę do dalszej gry.

Pauzował: 14.BUZL

Klasyfikacja strzelców po 8. kolejkach:

8 bramek:
     Adrian Fedoruk i Paweł Jernat (obaj MM), Jacek Józefowski (Elwo).

7 bramek:
     Tomasz Wiercioch (Służby Miejskie), Tomasz Studziński (REM), Paweł Sinica (Fachman/Concordia), Maciej Szechlicki (Cleaner).

6 bramek:
     Piotr Kołecki (Stokrotki), Robert Szymański (Fachman/Concordia), Przemysław Żabiński (DRE), Maciej Borsukowicz (Alstom), Adam Boros (Asenhajmer), Marcin Wielgat (14.BUZL).

5 bramek:
     Adam Raczyński (Przeciwlotnik), Piotr Byzdra (Kromet), Mirosław Radomski i Daniel Baran (obaj Elwo), Paweł Miller (EC), Jacek Ulaszek (Asenhajmer).

W następnej 9. kolejce, która rozegrana zostanie 1 lutego (niedziela) spotkają się: Alstom - Elwo (godz. 09.00), Asenhajmer - REM (09.35), Fachman/Concordia - Victoria (10.10), EC - Służby Miejskie (10.45), Cleaner - Mazurskie Meble (11.20), British School/EPEC - Amatorzy (11.55), DRE - Stokrotki (12.30), 14.BUZL - Kromet (13.05). Pauzuje: Przeciwlotnik

• co to sie narobiło KROMET wygrał drugi mecz chyba naprawde zaczeli brać jakieś sterydy prosze szanowną komisje o przebadanie zawodników KROMETU HI HI bo jeszcze będzie tak że ostro namieszają w tabelijak tak dalej będzie żarty żartami ale trzeba przyznać że bardzo miło sie oglądało mecz KROMETU z DRE i nie jest to tylko moje zdanie a zresztą było to widać po zachowaniu wszystkich którzy przyjechali na 1 lige ,oby tak dalej chłopaki!!!
  • Słyszałem, że podobno jeden z zawodników DRE mówił, że mecz z Krometem to dla nich spacerek. Ciekaw jestem czy autor tych słów już wrócił tego spacerku, który chyba mu się trochę wydłużył.
    0
    0
    informatorek(2004-01-12)
  • Fachman/Concordia zostali zauważeni przez kogoś z "centrali" i jadą na mistrzostwa ...................................smakoszy trunków wysokoprocentowych do Wąchocka
    0
    0
    Poinformowany(2004-01-12)
  • Niech Kuczyniak zakupi jakieś ludzie buty,bo nie wypada aby taka gwiazda grała w butach z rynku!!
    0
    0
    spostrzegawczy(2004-01-12)
  • Jak zwykle B/EPEC ma kłopoty ze składem ale i tak dzielnie walczyli póki mieli siły.No i ci nowi zawodnicy całkiem nieźle zagrali.Jak będzie skład pełny jak za dobrych meczów to powalczą o utrzymanie w lidze.
  • Chyba komputery wam mamy pozabierały, bo cienko z wpisami.
    0
    0
    Kibic Dankar(2004-01-15)
  • Dankary i inne takie wpisujcie się na stronie II ligi
  • W Gdyni gra w pierwszej, a po drugi to gary zmywać, pokuj sprzątać i laske staremu zrobić marsz.
    0
    0
    kibic Dankar(2004-01-15)
  • Won ze stron I ligi szmaciarstwo z jakiegoś tam dankara . Weź się do gry zasrana drużynko . Jeśli ktoś zajmuje ostatnie miejsce i to w ostatniej lidze z możliwych to powinien zamknąć dupę i nie dyskutować . Jazda trenować.A do Mamy trochę szacunku .