Sukces juniorów (short track)

Elbląg, Elblążanin Sebastian Kłosiński zapalił olimpijski znicz
Elblążanin Sebastian Kłosiński zapalił olimpijski znicz (fot. nadesłane)

W Sosnowcu w dniach 10–11 lutego została rozegrana Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (kategoria junior młodszy) i Mistrzostwa Polski Juniorów w Short Tracku. Elbląscy zawodnicy specjalizujący się w jeździe szybkiej na krótkim torze wywalczyli jedenaście medali: sześć złotych, trzy srebrne i dwa brązowe.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych Śląsk 2012 wzięło udział 61 zawodników i zawodniczek z dziewięciu klubów sportowych z siedmiu województw (podlaskie, warmińsko–mazurskie, opolskie, łódzkie, pomorskie, dolnośląskie i kujawsko–pomorskie). Wśród tak silnie obsadzonych zawodach barwy Elbląga reprezentowała ośmioosobowa grupa zawodników z Klubu Sportowego Orzeł. Uroczystego zapalenia znicza olimpijskiego dokonał Sebastian Kłosiński, który w kategorii Junior A wywalczył indywidualnie cztery złote medale i jeden srebrny.
       W trakcie OOM w sportach prowadzana była klasyfikacja klubowa i województw. I tak Klub Sportowy Orzeł uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji klubowej (zdobywając 115,75 punktów do współzawodnictwa dzieci i młodzieży), województwo warmińsko-mazurskie także ukończyło rywalizacje na drugim miejscu.
       Medale dla elbląskiej reprezentacji wywalczyli indywidualnie Sebastian Kłosiński - cztery złote i jeden srebrny, Michał Domański - jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe oraz medal złoty sztafeta w składzie Sebastian Kłosiński, Michał Domański, Adrian Jasiński i Dawid Kowalski.