Sukces w Oświęcimiu (pływanie)

Pływacy z elbląskiego Delfina przywieżli trzy medale z Letnich Mistrzostw Polski 13-latków rozgrywanych w Oświęcimiu. W zawodach uczestniczyło 425 pływaków z 99 klubów.

Złoty medal i tytuł mistrzyni Polski zdobyła Wiktoria Bieńkowska, która w wyścigu na dystansie 200 m stylem klasycznym poprawiła rekord okręgu wśród 13-latek ( 2:43.84). Natomiast w konkurencji 100 m stylem klasycznym Wiktoria uplasowała się na drugim miejscu, również poprawiając rekord okręgu dziewcząt 13- letnich ( 1:16.76 ).
     Do grona medalistów dołączył Bartosz Nowak, który na dystansie 100 m stylem dowolnym uplasował się na drugim miejscu, także poprawiając rekord okręgu 13-latków ( 0:58,68 ). Bartek zajął także wysokie piąte miejsce w konkurencji 100 m stylem klasycznym.
     Karolina Bukowska i debiutująca na mistrzostwach Kamila Bajczyk również przysporzyły swoim kibicom wiele radości. W finale B na 100 stylem dowolnym Karolina zajęła siódme miejsce, natomiast Kamila poprawiła swoje rekordy życiowe.
     Polski Związek Pływacki powołał Wiktorię Bieńkowską i Bartosza Nowaka do kadry narodowej młodzików 13-letnich.
     Teraz pływacy elbląskiego Delfina rozpoczęli zasłużone wakacje, by 20 sierpnia w liczbie 40 osób udać się na zgrupowanie sportowe w miejscowości Dadaj koło Olsztyna.