UWAGA!

Sukcesy elbląskich rolkarzy

 Elbląg, Sukcesy elbląskich rolkarzy
fot. nadesłana

W dniach 14-15 grudnia w Brwinowie pod Warszawą odbyły się zawody w jeździe figurowej na rolkach i wrotkach - Rewia Trophy 2019. W zawodach wzięli też udział rolkarze z elbląskiego klubu UKS „Szóstka” Elbląg, których na co dzień trenuje Beata Kukowska. Zawodnicy zajęli bardzo dobre miejsca i przywieźli garść medali.

Była to już czwarta impreza rolkarsko-wrotkarska w Polsce organizowana pod patronatem Polskiego  Związku Sportów Wrotkarskich i była ona absolutnie wyjątkowa, gdyż rywalizowali ze sobą nie tylko zawodnicy z Polski, ale przybyli też licznie rolkarze figurowi z Ukrainy, co uczyniło rywalizację jeszcze ciekawszą. Poziom tego typu imprez rośnie z wydarzenia na wydarzenie, a świadczy o tym udział w zawodach w Brwinowie tak znakomitych rolkarzy jak Viktoria Tsymbal,  Alisa Lupashko czy Kseniia Isaieva, które startowały w najwyższej dywizji Elite (jest to najwyższa kategoria rolkarska) i swoimi pięknymi występami, przeplatanymi niezwykle trudnymi figurami i skokami, zachwyciły publiczność i pozostałych zawodników z niższych dywizji. Kolejne dywizje w których zmagali się polscy i ukraińscy rolkarze to Silver (druga dywizja), Recreational (trzecia dywizja) oraz Beginners (czwarta dywizja) a łączna liczba zawodników w rolkarstwie figurowym przekroczyła 80 osób.

Zawody w dyscyplinie - jazda figurowa na wrotkach zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach - Teenager i Adult. I tu widać rosnące zainteresowanie tym sportem, jednak jest ono jeszcze znacząco mniejsze niż w przypadku dyscypliny jazdy figurowej na rolach.

W zawodach wzięli też udział rolkarze z elbląskiego klubu UKS „Szostka” Elbląg, których na co dzień trenuje Beata Kukowska. Zawodnicy zajęli bardzo dobre miejsca i przywieźli garść medali. Zawodnicy startowali w następujących dywizjach i uzyskali następujące miejsca:

Silver:

- Julia Gierszewska - Novice A Ladies - 1. miejsce

Recreational:

- Martyna Miros - Junior Ladies - 9. miejsce

- Jan Gierszewski - Junior Men - 2. miejsce

- Natalia Leonowicz - Novice Girls - 3. miejsce

- Nadia Leonowicz - Cadet Girls - 3. miejsce

- Nina Leonowicz - Debs Girls - 3. miejsce

Beginners:

- Antonina Witkowska - Benjamin B Girls - 4. miejsce

To bardzo dobre lokaty zważywszy na to, że sekcja rolkarstwa figurowego w UKS „Szóstka” Elbląg funkcjonuje od niedawna a i warunki, w których trenują elbląscy zawodnicy są nieporównywalnie gorsze od  nowoczesnych rolkowisk ze specjalistyczną nawierzchnią syntetyczną, jaka jest dostępna dla innych klubów. Niemniej cieszy ta wysoka forma a zawodnicy już deklarują swój kolejny udział w tego typu zawodach, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. 

UKS Szóstka Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama