Sukcesy elbląskich wrotkarzy

Elbląg, Łukasz Mazurek zajął w kategorii junior A - I miejsce i tytuł mistrza Polski a Mateusz Brydziński był trzeci,
Łukasz Mazurek zajął w kategorii junior A - I miejsce i tytuł mistrza Polski a Mateusz Brydziński był trzeci, fot. nadesłana

W minioną niedzielę (26 maja) w Tomaszowie Lubelskim odbyły się dwie imprezy wrotkarskie o zasięgu ogólnopolskim: Ogólnopolskie Zawody Wrotkarskie – „Puchar Lubelszczyzny - Mistrzostwa Województwa Lubelskiego” dla młodszych roczników oraz Mistrzostwa Polski w półmaratonie dla starszych kategorii. Areną zmagań wrotkarzy była trasa uliczna w centrum miasta o łącznej długości 2333m.

W obu imprezach swój udział, wśród czołowych klubów z kraju, zaznaczyli wrotkarze z województwa warmińsko-mazurskiego reprezentujący UKS Viking Elbląg, KS Orzeł Elbląg oraz WMKS Olsztyn. Krajową stawkę uzupełnili zawodnicy z Ukrainy. Bardzo dobre wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych zanotowali elblążanie z UKS Viking przy Szkole Podstawowej nr 12, dla których były to zawody inaugurujące sezon wrotkarski 2013.
       Mistrzostwa Polski we wrotkarskim półmaratonie zgromadziły na starcie 101 zawodniczek i zawodników w kategoriach wiekowych : K 16-17 M 16-17 – kategoria Juniorzy, K 18-29 M 18-29, K 30-39, M 30-39,K 40-49, M 40-49 ,K 50-59, M, 50-59, K 60- i starsze M-60 i starsi.

Elbląg, Areną zmagań wrotkarzy była trasa uliczna w centrum miasta o łącznej długości 2333m,
Areną zmagań wrotkarzy była trasa uliczna w centrum miasta o łącznej długości 2333m, fot. nadesłana

Miłym akcentem dla elblążan były czołowe lokaty uzyskane przez zawodników UKS Viking Elbląg w kategorii juniorów B i A. Łukasz Mazurek, startując w kategorii open zajął VII miejsce a w kategorii junior A - I miejsce i tytuł mistrza Polski. W tej samej kategorii - Mateusz Brydziński był trzeci.
       Marcin Bachanek w kategorii open zajął VI miejsce a w kategorii junior B - II miejsce i zdobył tytuł wicemistrza Polski.
       W zawodach brali także udział zawodnicy KS Orzeł, spośród których Paweł Toruń zajął VIII miejsce w kategorii open a w klasyfikacji juniorów A był czwarty. Piotr Sowa uplasował się odpowiednio na miejscu X w kategorii open i V miejscu w kategorii junior A.
       W Ogólnopolskich Zawodach Wrotkarskich – „Puchar Lubelszczyzny” bardzo dobre miejsca zajmowali wrotkarze Vikinga:
       IX miejsce Paweł Ostrowski – 12:26
       Wyniki w tych kategoriach nie w pełni satysfakcjonowały i odzwierciedlały możliwości i aktualną dyspozycję zawodników a w uzyskaniu lepszych lokat przeszkodziły opady deszczu.
       Kolejną wrotkarską imprezą będą Uliczne Mistrzostwa kraju, które odbędą się w Dusznikach Zdroju w dniach 8-9 czerwca.