UWAGA!

Sukcesy młodych tenisistów stołowych

 Elbląg, Sukcesy młodych tenisistów stołowych
fot. Mlexer

Oliwia Tazuszel z elbląskiego Mlexera wywalczyła awans na mistrzostwa Polski w kategorii żaków. Elblążanka kwalifikację zapewniła sobie na mistrzostwach województwa warmińsko - mazurskiego, gdzie w grze pojedynczej zajęła drugie miejsce.

W weekend w Giżycku podopieczni Jana Kinala rywalizowali w mistrzostwach województwa w kategorii skrzatów i żaków. Jednocześnie rozegrano turniej eliminacyjny do mistrzostw Polski w kategorii żaczek. W zawodach uczestniczyło 70 zawodników z 10 klubów.

Ponownie z dobrej strony zaprezentowała się młodzież z elbląskiego klubu. Przypomnijmy, z mistrzostw młodzików i kadetów tenisiści Mlexera wrócili z czterema medalami.

Awans na mistrzostwa Polski wywalczyła Oliwia Tazuszel, która zajęła w turnieju eliminacyjnym drugie miejsce w grze pojedynczej To największy dotychczasowy sukces zawodniczki Mlexera. Mistrzostwa Polski odbędą się 29 - 30 maja w Ostródzie.

Młode tenisistki Mlexera bardzo dobrze zaprezentowały się w grze podwójnej. Oliwia Tazuszel w parze z Anną Malewicz zdobyły brązowy medal w kategorii żaczek. Przypomnijmy: ta sama para brąz zdobyła też w mistrzostwach Polski młodziczek rozgrywanych na początku maja w Lidzbarku Warmińskim.

Karolina Jabłońska z Mlexera w parze z Julią Szarmach (Ostródzianka Ostróda) wywalczyły brąz w kategorii skrzatek. Warto też wyróżnić Aleksego Stefańskiego, który w w grze pojedynczej żaków uplasował się na piątej pozycji.

Trenerem elbląskich tenisistów stołowych jest Jan Kinal.

Mlexer Elbląg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama