UWAGA!

Sukcesy żaków (piłka nożna)

Drugie miejsce zajęli żacy (rocznik 1992) Polonii Elbląg podczas turnieju rozgrywanego w Olsztynie. W finale młodzi elbląscy zawodnicy nieznacznie ulegli 0:1 Sokołowi Ostróda.

W Olsztynie rozgrywany był turniej halowej piłki nożnej żaków (rocznik 1992) organizowany przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. W zawodach, na które zaproszono dziesięć najlepszych zespołów z województwa, bardzo dobrze spisali się piłkarze Polonii Elbląg. Podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego zaszli aż do finału, gdzie nieznacznie ulegli Sokołowi Ostróda przegrywając 0:1.
     W drodze losowania zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Elblążanie znaleźli się w grupie A, gdzie rywalizowali z: Warmią Olsztyn, Jeziorakiem Iława, Naki Olsztyn i MKS Szczytno.
     W swoim pierwszym meczu piłkarze Polonii spotkali się z Jeziorakiem Iława. Mimo kilku sytuacji z obu stron żadnej z ekip nie udało się strzelić choćby jednego gola i mecz zakończył się podziałem punktów. W drugim spotkaniu podopieczni trenera Machińskiego zmierzyli się z Naki Olsztyn. Mecz od początku do końca był bardzo wyrównany choć momentami przewaga należała do elblążan. Wystarczyła chwila nieuwagi i bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli piłkarze z Olsztyna wygrywając całe spotkanie 1:0. Nie mający nic do stracenia zawodnicy Polonii w kolejnym meczu rzucili na szalę wszystkie swoje umiejętności i po bramkach Damiana Wielgata, Mateusza Szmydta oraz Patryka Zgorzelskiego pokonali MKS Szczytno 3:0.
     - Po tym spotkaniu istniała jeszcze możliwość zajęcia drugiego miejsca w grupie gwarantującego grę w półfinale - relacjonuje przebieg zawodów Bogusław Lenarczyk, kierownik zespołu. - Zadanie było jednak bardzo trudne. Musieliśmy wygrać ostatnie spotkanie z niepokonaną do tej pory Warmią i liczyć na korzystny wynik w meczu Jeziorak - Naki.
     Elblążanie wykorzystali swoją szansę i po golu Dawida Zielińskiego pokonali swoich rówieśników z Iławy 1:0. Także radosne wieści dotarły z drugiego pojedynku, w którym Jeziorak pokonał Naki 1:0. Ten wynik pozwalał polonistom zakwalifikować się do półfinału, gdzie na młodych zawodników z Elbląga czekała najlepiej jak do tej pory grająca ekipa Mazura Ełk. Uważna gra w obronie oraz przeprowadzane możliwie jak najczęściej kontrataki przyniosły pozytywny efekt. Po bramce Łukasza Lenarczyka Polonia awansowała do finału.
     W najważniejszym pojedynku zawodów Polonia spotkała się z Sokołem Ostróda. Mecz był niesłychanie wyrównany, a jedyną bramkę w tym meczu zdobył Sokół po rzucie wolnym z odległości ok. dziewięciu metrów od bramki.
     - Z przebiegu gry w całym turnieju można pochwalić elbląskich piłkarzy za ambitną walkę, gdy był już tylko cień szansy na zajęcie dobrego miejsca, za co los ich wynagrodził - twierdzi Bogusław Lenarczyk. - Do minusów należy mała skuteczność w pierwszych dwóch spotkaniach, choć pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, iż grano piłką do futsalu o zmniejszonej sile odbicia. Warto dodać, że za najwszechstronniejszego zawodnika uznano naszego piłkarza Michała Grzybka.
     
     Drużyna Polonii Elbląg wystąpiła w składzie: Marcin Budzyła, Mikołaj Dratwa, Patryk Bartyś, Mateusz Giebień, Michał Grzybek, Łukasz Lenarczyk, Łukasz Mazurowski, Tomasz Rogowski, Mateusz Szmydt, Damian Wielgat, Adrian Załucki, Filip Zawierowski, Patryk Zgorzelski, Dawid Zieliński.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama