UWAGA!

Świąteczne spotkanie z bilansem roku w KSW „Tygrys” (boks)

Elbląg, Przybyłych na spotkanie powitał Hieronim Kozakiewicz, prezes KSW „Tygrys”
Przybyłych na spotkanie powitał Hieronim Kozakiewicz, prezes KSW „Tygrys” (fot. M)

Nadchodzące święta i bliski koniec roku, to dobra okazja nie tylko do składania życzeń, ale również do podsumowania naszych sportowych i organizacyjnych osiągnięć – powiedział Hieronim Kozakiewicz, prezes KSW „Tygrys” podczas okazjonalnego spotkania zarządu klubu z zawodnikami, trenerami i działaczami w restauracji „Słowiańska”. – Trzynasty rok działalności naszego klubu upływa pod znakiem dobrych wyników sportowych pięściarzy amatorów. Podjęliśmy też nową inicjatywę służącą rozwojowi dyscypliny, a było nią utworzenie zawodowej grupy bokserskiej Professional Team „Tygrys”.

- Aktualnie w KSW „Tygrys” boks uprawia 36 zawodników i młodych adeptów sztuki pięściarskiej – informował Waldemar Tatarski, wiceprezes ds. marketingu i promocji boksu. – W naszej pracy otrzymujemy wsparcie finansowe z Wojewódzkiej Federacji Sportu w Olsztynie, Urzędu Miejskiego w Elblągu, Fundacji „Równe Szanse” Dariusza Michalczewskiego, sponsorów prywatnych. Nie bez znaczenia do realizacji naszych działań jest osobiste, finansowe zaangażowanie prezesa klubu. Do najbardziej znaczących wydarzeń jakie nasz klub zorganizował w mijającym roku, były: mecz bokserski o Puchar Dariusza Michalczewskiego KSW „Tygrys” – DGF Flensburg Boxen i wieczór sportów walki w Ostródzie, podczas którego promowano boks amatorski i zawodowy. Praca szkoleniowa z młodzieżą przynosi dobre rezultaty wychowawcze i osiągnięcia sportowe. Nasi zawodnicy doskonaląc kunszt pięściarski osiągają klasę mistrzowską, otrzymują powołania do kadry narodowej i godnie reprezentują Polskę na zawodach międzynarodowych. W rankingach ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, nasz klub od kilku lat zajmuje wysokie lokaty, a tym samym wypełnia treścią statutowe obowiązki.
       - Mamy powody do zadowolenia z indywidualnych sukcesów naszych zawodników – stwierdza Waldemar Tatarski. – Damian Kośmider wywalczył brązowe medale na mistrzostwach Polski seniorów, międzynarodowym turnieju im. Feliksa Stamma i międzynarodowym turnieju w Kownie. Był najlepszy w wadze 81 kg na Grand Prix Polski we Wrocławiu i Kielcach. Walczący w kategorii 64 kg Krzysztof Ciereszko zdobył srebrny medal na MP seniorów, a Adam Kośmider w wadze 75 kg wywalczył srebrny medal na MP juniorów, zajął pierwsze miejsca w Pucharze Polski, Turnieju Miast Kopernikańskich i turnieju im. Edwarda Redo. Po przejściu do kategorii seniorów był trzeci na Grand Prix PZB w Kielcach. Rozwijają się kolejne elbląskie bokserskie talenty: Macieja Piechoty, walczącego w kategorii 60 kg, który zdobył brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, czy kadrowicza Marcina Śnitko, waga 91 kg, zdobywcy Pucharu Polski i srebrnego medalisty z turnieju im. Edwarda Redo. Mamy powody do zadowolenia z Sylwestra Stempniewskiego, waga 60 kg, brązowego medalisty z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, najlepszego w swojej kategorii na mocno obsadzonych turniejach w Grudziądzu i Toruniu, reprezentanta Polski w meczach z Anglią, Danią, Niemcami i Litwą. Śladem wymienionych z sukcesami podążają Damian Babojć (69 kg) i Dawid Pilarz (84 kg) – podsumowuje wiceprezes.
       - Z uwagą i zadowoleniem obserwujemy wasze sukcesy, promujące dyscyplinę i nasze miasto – powiedział Marek Burchardt, naczelnik Wydziału Sportu UM. – Dostrzegamy także problemy z jakimi macie do czynienia w codziennej pracy na treningach. Nie mogę dziś zapewnić, że dojdzie szybko do modernizacji Atleticonu, której ten obiekt bezwzględnie wymaga. Natomiast stwierdzam, że osiągnięcia indywidualne bokserów dostrzegamy, bo są wśród was stypendyści urzędu, honorowani za wyniki. Tylko w mijającym roku, na stypendia dla szczególnie wyróżniających się wynikami sportowców, miasto przeznaczyło z budżetu 1,6 mln złotych. Gratulując w imieniu prezydenta Henryka Słoniny sportowych sukcesów, życzę zawodnikom, trenerom i działaczom klubu radosnych świąt Bożego Narodzenia i wielu satysfakcji z uprawiania sportu w nowym roku – podkreślił naczelnik.
       W imieniu nas wszystkich, dziękuję za owocną pracę z nami w mijającym roku trenerom, za sprawne prowadzenie klubu działaczom, a szczególnie Panu Hieronimowi Kozakiewiczowi, który nie szczędzi własnych pieniędzy, by nasz klub mógł funkcjonować, a my uczestniczyć w zawodach – podkreślił Damian Kośmider, kapitan drużyny KSW „Tygrys”. – Z naszej strony dołożymy starań, by kolejny rok zaznaczył się nowymi sukcesami sportowymi. Tworzymy zgraną, sportową rodzinę, w której właściwie kształtowane są nasze sportowe pasje, a my zawsze staramy się jak najlepiej reprezentować klub i miasto. Życzę wszystkim pogodnych świąt i wszelkiego dobra w nowym roku.
       Nieoczekiwanym akcentem spotkania były prezenty, jakimi kierownictwo klubu przy wsparciu sponsorów obdarowało wszystkich uczestników świątecznej biesiady.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo, jedna wielka rodzina :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fanatyk(2009-12-23)
 • Znakomita godna naśladowania impreza integrująca i budująca dobre relacje międzypokoleniowe ludzi spod szyldu KSW "Tygrys" Elbląg. Organizowane przez prezesa od kilku lat spotkania świąteczno - noworoczne stały się dobrą tradycją są podsumowaniem działalności klubu w upływającym roku oraz okazją do złożenia życzeń na Święta i Nowy Rok. Wszystkim Elblążaną życzę udanych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Dosiego 2010 Roku!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  J.Kibic(2009-12-23)
 • łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes klubu. .. .. i to nieprawda, że dach przecieka; ) tak mi to wygląda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  polish humer(2009-12-24)
 • Świąteczne życzenia "Tygrysom", Szczęśliwego Nowego Roku.
 • Najserdeczniejsze życzenia Świąteczne oraz Noworoczne Panu Prezesowi H. Kozakiewiczowi oraz wszystkim działazom klubu KSW"Tygrys", a szczególnie aktorom dzisiejszego spotkania naszym wspaniałym pięściarzom, a także Panu redaktorowi A. Minkieiczowi, który nigdy nie zapomina o elbląskich pięściarzach. Wesołch Świąt i Dosiego Roku 2010.
 • Przyłączam się jak wyżej, dodam Najserdeczniejsze Zyczenia dla wspaniałego trenera pana Tomka Chwoszcza i Jego Rodzinki. Pozdrawiamy Sliczne blizniaczki. Wesłych Swiąt, Szczęśliwego Nowego Roku 2010.
 • Dziękujemy panu prezesowi za; opiekę, życzenia, paczki Swiąteczne i wszystko to co dla nas zrobił. Zawodnik uczestnik.
 • kolejny portal z zenujaca cenzura?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2009-12-25)
 • .. .nie wazne w jaki sposob, ale popieram kazda promocje SPORTU, 36 zawodnikow w ponad 100 tys. miescie - tym wieksze gratulacje dla nich, a Ci wszyscy co siedza tylko przed kompem niech teraz wstana i obejrza sie w lustrze to bedzie dla nich najlepszy KOMENTARZ !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czyny nie slowa(2009-12-25)
Reklama