UWAGA!

Światowy Dzień Marszu także w Elblągu

Międzynarodowa Organizacja Sportu dla Wszystkich TAFISA po raz kolejny organizuje Światowy Dzień Marszu 2008. Centralną inaugurację „Dnia Marszu” w Polsce Zarząd Główny TKKF powierzył powiatowi Bielsko-Biała. Odbędzie się ona 28 września na Horbaczowej Łące w gminie Kozy. O „Dniu Marszu” nie zapomniano także w Elblągu.

Okazją do zaznaczenia uczestnictwa Elbląga w tegorocznej edycji „Dnia Marszu” będzie powiatowa inauguracja sportowego roku szkolnego 2008/09 połączona z jesiennymi biegami dziewcząt i chłopców o Puchar Starosty Elbląskiego. Dotychczas jesienne biegi były imprezą sportową towarzyszącą dożynkom powiatowym. Od tego roku konkurencje biegowe zostaną zaliczone do klasyfikacji generalnej nowych edycji Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady.
     Zawody rozpoczną się w piątek 3 października o godz. 10 w Parku Modrzewie. Sportowa rywalizacja zgromadzi uczniów klas 2-6 ze szkół podstawowych i wszystkich klas gimnazjalnych. Zawody w biegach przełajowych poprzedzi przemarsz wszystkich uczestników po trasie biegu z okazji Światowego Dnia Marszu. Startujące dzieci i młodzież, w zależności od wieku pokonają dystanse od 500 do 800 m. Potem odbędzie się szesnaście biegów, a trójka najlepszych w każdym z nich będzie honorowana pamiątkowymi medalami.
     Zawody organizują Elbląski Szkolny Związek Sportowy, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług przy wsparciu Starostwa Powiatowego.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama