Święcili sukcesy w całej Polsce (taniec)

Elbląg, Para Szkutnik - Minkiewicz
Para Szkutnik - Minkiewicz (fot. Włodzimierz Wawro)

Na odbywających się w miniony weekend ogólnopolskich turniejach tancerze elbląskiego „Jantara” pokazali najwyższą klasę. W parach wytańczyli puchary w Kętrzynie, Kwidzynie, Choroszczu i Łodzi.

Na VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego O Puchar Burmistrzów Miast Kętrzyn i Wesel w kombinacji ośmiu tańców w kategorii 14-15 lat klasa D pierwsze miejsce zajęli Szymon Szylin i Marta Wajdlejt. W kategorii powyżej 15 lat, również w klasie D, bezkonkurencyjni okazali się Damian Murawiec i Sylwia Spiek. Za nimi uplasowała się inna elbląska para: Bartosz Pakuła i Adrianna Murawiec.
     Z kolei na XI Ogólnopolskim Turnieju w Tańcu Sportowym o Puchar Burmistrza Kwidzyna w kategorii pow. 15 lat , klasa C, stylu latin pierwsze miejsce zdobyli Christian Mawa i Izabella Gierulska, drugie Rafał Trzosowski i Sylwia Fijałkowska. W klasie B kategorii wiekowej 14-15 lat w stylu standardowym najlepsi okazali się Paweł Jacewicz i Urszula Hryciuk, a drugie miejsce w kategorii 12-13, klasa D, kombinacji ośmiu tańców zajęli Patryk Zbrzeźny i Joanna Witkowska.
     Dobre lokaty – od drugiego do czwartego miejsca - w kombinacji ośmiu tańców i tej samej grupie wiekowej, klasie E zajęli kolejno: Jarosław Maczyszyn i Magdalena Czuba, Łukasz Pierwienis i Martyna Nowaczyńska,. Natomiast Krzysztof Taurogiński i Kornelia Kosińska uplasowali się na drugim miejscu. Tej parze nadano też nową klasę tańca - otrzymali klasę: A w stylu: latin.
     Na Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza, Grand Prix Polski w Choroszczu na najwyższym podium stanęli Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz oraz (drugie miejsce) Kamil Kopacz i Marta Pilipczuk Marta (kategoria wiekowa 14-15, klasa: Grand Prix, styl: standard). Mateusz Papużyński i Marta Abramowicz w kategorii wiekowej 16-18 zajęli drugie miejsce w standardzie.
     Tancerze „Jantara” odnieśli sukcesy również w Łodzi. Pierwsze miejsce w kategorii powyżej 15 lat zajęli Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka, drugie w kategorii wiekowej 14-15 lat Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz, a w kategorii 16-18 piąte miejsce zajęła para Mateusz Papużyński i Marta Abramowicz. Wszyscy tańczyli w stylu standardowym.
     - Chyba nie ma lepszej rekomendacji szkoły tańca, niż sukcesy naszych par - dodaje trener Antoni Czyżyk.