Świetne występy UKS Szóstka na rolkach

Elbląg, Świetne występy UKS Szóstka na rolkach
(fot. UKS Szóstka)

Po raz pierwszy w historii odbyły się mistrzostwa Polski w jeździe figurowej na rolkach. Rozegrane zostały dla dwóch dywizji - elite (pierwsza dywizja) i silver (druga dywizja). Na zawodach, rozegranych w dniach 5-6 czerwca w Rumii, doskonale spisali się elblążanie z UKS Szóstka.

Zwycięzcami mistrzostw Polski elite w kategorii advanced novice zostali Julia Gierszewska i Kamil Grabkowski. Dominika Bejerska startująca w kategorii cubs w pierwszej dywizji zajęła drugie miejsce. Zwyciężczyniami mistrzostw Polski drugiej dywizji w kategorii intermediate novice i basic novice zostały odpowiednio: Natalia Leonowicz i Nadia Leonowicz.  Pozostali zawodnicy UKS „Szóstka” Elbląg startujący w mistrzostwach Polski drugiej dywizji zajęli następujące miejsca: Jan Gierszewski - 2. miejsce w kat. junior Aleksandra Kulesza - 7. miejsce w kat. junior, Nina Leonowicz - 5. miejsce w kat. cubs

Równolegle z mistrzostwami Polski rozegrany został III Puchar Rumii, w którym zawodnicy UKS „Szóstka” Elbląg również zaprezentowali się doskonale. Martyna Miros zajęła 7. miejsce w kat. junior 3. dywizji, Weronika Dolega - 12. miejsce w kat. junior 3 dywizji, a Michalina Dębska - 1. miejsce w kat. benjamin 4. dywizji.

Gratulujemy zawodnikom i kadrze trenerskiej UKS „Szóstka” Elbląg.