Świetny występ elblążan na Słowacji

Elbląg, Świetny występ elblążan na Słowacji

W ubiegły weekend zawodnicy short-tracku z Orła Elbląg startowali na międzynarodowych zawodach Danubia Cup w słowackiej miejscowości Spisskiej Nowej Wsi. Startowała na nich piątka elblążan. Elbląg zdobył cztery medale, padło 10 rekordów życiowych.

W kategorii mężczyzn Jędrzej Borowiecki zdobył brązowy medal na 1500 metrów oraz srebrne na 1000, 500 metrów i w klasyfikacji końcowej. Poprawił również swój rekord życiowy na dystansie 500 metrów (45,354). Nasza juniorka D - Martyna Górka zdobyła trzecią klasę sportową na dystansie 500 metrów z czasem 54,306. Magdalena Oziemkiewicz zdobyła trzecią klasę sportową na dystansach 1500, 1000 metrów oraz poprawiła swój rekord życiowy na 500 metrów (53,716). Ada Jażdżyńska uzyskała drugą klasę sportową na dystansie 1500 metrów z czasem 2:38,623 oraz przełamała granicę 50 sekund na 500 metrów (49,994). W kategorii juniorek C Katarzyna Reindl poprawiła swój rekord życiowy na 1500 metrów (2:39,531) oraz zajęła 15. miejsce w klasyfikacji wielobojowej (trzecie miejsce wśród Polek). Zawody możemy uznać za zdecydowanie udane. Już za 2 tygodnie zawodnicy Orła Elbląg pojadą na międzynarodowe zawody Danubia Cup w Białymstoku.