UWAGA!

Świętowali z Janem Pawłem II

 
Elbląg, Świętowali z Janem Pawłem II
fot. K. Grzywacz

W ubiegłą sobotę (31 maja) na rzece Elbląg odbyły się zawody kajakowe pod hasłem „Świętujemy z Janem Pawłem II”, zorganizowane przez Parafialny Klub Sportowy „Korona” w Elblągu. Na uczestników sportowych rywalizacji czekały dwa etapy: jeden dla sportowców, a drugi dla przedstawicieli elbląskich parafii.

Do rywalizacji w pierwszym etapie stanęło sześć elbląskich parafii, które walczyły o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Najszybszymi kajakarzami okazali się parafianie Św. Brata Alberta w Elblągu, którzy zdobyli aż 64 punkty, zaraz za nimi parafia Matki Boskiej Królowej Polski – 51,5 punkta. Trzecie miejsce z 50 punktami zdobyła parafia Błogosławionej Doroty z Mątów. Drugi etap został zorganizowany dla sportowców. Kajakarze z dwóch klubów wyczynowych w Elblągu: ZKS „Olimpia” oraz PKS „Korona” pomimo spotykania się na codziennych treningach mieli okazję stanąć na starcie i zmierzyć się ze sobą oficjalnie.
       Za trzy pierwsze miejsca indywidualne osoby otrzymały pamiątkowe medale. Pomimo ciężkiej pracy przy wiosłowaniu nie brakowało uśmiechów i dobrego samopoczucia, a pogoda była rewelacyjna. Po rywalizacji każdy zgłoszony uczestnik został poczęstowany ciepłym posiłkiem turystycznym i otrzymał pamiątkowy znaczek okolicznościowy.
      
      
Stanisław Chmielewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama