UWAGA!

Sylwester Flis pobiegnie na nartach w Vancouver

Elbląg, Sylwester Flis
Sylwester Flis (fot. PS).

Na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Vancouver, Warmię i Mazury w konkurencjach biegowych na nartach na sledgach, reprezentować będzie Sylwester Flis, zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak” z Elbląga. Kwalifikację na paraolimpiadę elblążanin wywalczył na zawodach Pucharu Świata w Norwegii.

Po raz pierwszy w 11-letniej historii, elbląski klub „Atak” będzie miał swego reprezentanta na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich. Na zawodach Pucharu Świata w Norwegii, w konkurencji biegu na nartach na sledgu, konieczne kwalifikacje do startu w Vancouver wywalczył Sylwester Flis.
       Po niepowodzeniu w kwalifikacjach na zimową olimpiadę z drużyną IKS „Atak” w hokeju na sledgach, w której pełni obowiązki trenera i zawodnika, Flis zdecydował się na indywidualną próbę w narciarstwie biegowym i ma powody do zadowolenia – pojedzie do Vancouver.
       Dodajmy, że w sporcie osób niepełnosprawnych, Sylwester Flis ma już piękny dorobek. Podczas Zimowej Paraolimpiady w Salt Lake City startował w barwach Stanów Zjednoczonych w hokeju na sledgach zdobywając złoty medal i tytuł najlepszego strzelca w drużynie. Po uzyskaniu kwalifikacji do Vancouver narciarza biegowego na sledgu z Warmii i Mazur czeka seria zgrupowań kadry narodowej, których celem będzie jak najlepsze przygotowanie do startu na zimowych igrzyskach. Gratulując norweskiego sukcesu, życzymy powodzenia w budowie formy na Vancouver.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama