Sylwester Stempniewski drugi (boks)

Elbląg, Sylwester Stempniewski drugi (boks)

W dniach 1-2 czerwca na ul. Długi Targ w Gdańsku przy fontannie Neptuna odbył się III Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Zygmunta Chychły. Elblążanin Sylwester Stempniewski wywalczył na nim 2. miejsce.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Niemiec, Szwecji i z Polski.
       Klub Sportów Walki „Tygrys” Elbląg reprezentował jeden zawodnik – Sylwester Stempniewski w wadze 69 kg. zajmując 2. miejsce. W półfinale pokonał jednogłośnie na punkty Kevina Knuttera z Niemiec. Natomiast w walce o 1. miejsce przegrał stosunkiem głosów 1:2 z zawodnikiem Szwecji Aleksandrem Asmusem.
       W dniach 7-9 czerwca bracia Sylwester i Dawid Stempniewscy startować będą w turnieju bokserskim na niemieckiej wyspie Rugia.

Paweł Drzewiecki, trener KSW Tygrys Elbląg

• Gratulacje. Zaprezentowałeś Sylwek bardzo dobry boks- tak trzymaj. Finał przegrałeś dzięki sędzinie, która dała Ci aż 2 ostrzeżenia i to w III rundzie. Tak to bywa jak do ringu wchodzą sędziować początkujący sędziowie. Ta Pani dużo się jeszcze musi nauczyć. Pozdrawiam i życzę powodzenia Tobie i bratu w turnieju bokserskim na wyspie Rugia :)