Syrenka odpłynęła (piłka nożna)

Pewne zwycięstwo zanotował lider ligi okręgowej Zatoka Braniewo, która na własnym boisku pokonała Czarnych Rudzienice 3:0. Tempa nie zwalnia także wicelider GKS Wikielec - rozgromił Syrenę Młynary aż 10:0.

Pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo zanotował lider ligi okręgowej Zatoka Braniewo. Podopieczni trenera Stanisława Fijarczyka pokonali przed własną publicznością Czarnych Rudzienice 3:0. Początek spotkania to niewielka przewaga gospodarzy, którzy wraz z upływem czasu coraz bardziej zagrażali bramce rywali. Wystarczyło pięć minut, by Zatoka wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kuczkowski, który najpierw w 30, a później w 35 min. pokonał bramkarza gości. Po objęciu prowadzenia gospodarze nieco oddali inicjatywę rywalom, jednak przez cały czas kontrolowali przebieg gry. W drugiej połowie sytuacja niewiele się zmieniła. Wynik meczu ustalił w 90 min. Sorkowicz.
     W 21. kolejce rekordowym wynikiem popisał się wicelider GKS Wikielec, który rozgromił Syrenę Młynary aż 10:0. Festiwal strzelecki rozpoczął już w 4 min. Goryński. Na 2:0 w 10 min. podwyższył Krawcewicz, a dwie kolejne bramki w 14 i 15 min. dołożył Maśka. W 29 min. Syrena przegrywała już 0:6 po golach Korpalskiego i Płoskiego. To jednak nie koniec popisów strzeleckich gospodarzy w tej części meczu. Jeszcze przed przerwą na 7:0 podwyższył Krawcewicz, a ostatnią bramkę w tej części pojedynku zdobył Karczewski. Ten sam zawodnik w 52 minucie sprawił, że GKS prowadził 9:0, natomiast wynik meczu na 10:0 ustalił w 60 min. Maśka.
     Także wysokie zwycięstwo zanotowała Concordia Elbląg, która niespodziewanie pokonała na wyjeździe Błękitnych Orneta aż 7:1. Zespół gospodarzy w ostatnich meczach spisywał się bardzo dobrze i nikt nie przypuszczał, że na własnym boisku może przegrać aż tak wysoko. Po pierwszej części pojedynku Concordia prowadziła 3:0 po bramkach Wierciocha, Gryki i Młynika. Drugą połowę dobrze rozpoczął Bykowski, który w 47 i 50 min. pokonał bramkarza Błękitnych doprowadzając do wyniku 5:0. Wówczas to rzut karny na bramkę zamienił Żmijewski, zdobywając, jak się później okazało, jedyną bramkę dla gospodarzy. W 57 min. po raz drugi na listę strzelców wpisłą się Gryka, a wynik meczu na 7:1 ustalił Gładek.
     Niezbyt namęczyli się w tej kolejce piłkarze MGKS Tolkmicko, którzy mieli rozegrać mecz z GSZS Rybno, ale goście nie dojechali na umówioną godzinę i drużynie z Tolkmicka zostanie przyznany walkower.

Komplet wyników 21. kolejki: GKS Wikielec - Syrena Młynary 10:0 (8:0), MGKS Tolkmicko - GSZS Rybno 3:0 walkower, Zatoka Braniewo - Czarni Rudzienice 3:0 (2:0), Błękitni Orneta - Concordia Elbląg 1:7 (0:3), GKS Stawiguda - Wałsza Pieniężno 1:1 (0:1), Dziadek Ossa Biskupiec Pomorski - Iskra Narzym 6:0 (3:0), Tęcza Miłomłyn - Żabianka/Huragan II Żabi Róg 4:1 (2:1), Ewingi Zalewo - Zamek Kurzętnik 0:1 (0:1).