Szachiści Startu znowu na medal

Przez cztery dni w sali olsztyńskiego ZSB 59 młodych szachistów w wieku od 6 do 18 lat z Olsztyna, Elbląga, Ostródy, Działdowa, Giżycka, Kętrzyna i Olecka walczyło o medale mistrzostw województwa juniorów w różnych grupach wiekowych. Doskonale spisała się ekipa elbląskiego Startu, która zdobyła trzy medale, w tym dwa złote!

I tak w grupie do lat 15 zwyciężył zdecydowanie Wojciech Bober (ubiegłoroczny mistrz do lat 13), który wygrał sześć partii i dwie zremisował, wyprzedzając Aleksandrę Wierzbowską (Ostródzianka Ostróda).
       W grupie dziewcząt do lat 9 tytuł obroniła Lidka Czarnecka, wygrywając ex aequo z Lenką Zarębską z Działdowa (obie zawodniczki przegrały tylko po jednej partii). Brązowy medal zdobyła w tej grupie elbląska debiutantka Julka Libura.
       Wreszcie w grupie chłopców do lat 13 zwyciężył Michał Trendowski (UKS 30 Olsztyn), zaś debiutant z Elbląga, Mateusz Łukowicz zajął wysokie 6. miejsce.
       W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej KSz Start ustąpił tylko ekipie UKS 30 Olsztyn.
       Brawa dla całej ekipy i jej szkoleniowca Mariusza Ściwiarskiego.