UWAGA!

Szlakiem Energi (kolarstwo)

Do Elbląga zawitała dziś grupa amatorów turystyki rowerowej, która od soboty przemierza północną i centralną Polskę, odwiedzając po drodze oddziały koncernu Energa. Kolarze są oczywiście jego pracownikami, a w taki rajd wyruszyli już po raz trzeci. W osiem dni przejadą aż 900 km!

Rajdy rowerowe pracowników Energi weszły na stałe do kalendarza imprez sportowych koncernu. Przed dwoma laty kolarze przejechali na rowerach 550 km na trasie Kalisz-Karpacz-Kalisz, punktem kulminacyjnym wyprawy był wówczas grupowy wjazd na Śnieżkę. Rok temu amatorska drużyna kolarzy z kaliskiego oddziału koncernu przebyła 700 km, jadąc wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, od Świnoujścia do Krynicy Morskiej. Jak poradzą sobie z tegorocznym wyzwaniem?
     - Kilka miesięcy przygotowywaliśmy się do rajdu „Szlakiem Energi”. Sukces imprezy w minionych latach pozwala nam wierzyć, że i tym razem znajdziemy dość sił, by sprostać niełatwej trasie - mówi Paweł Czarny, jeden z organizatorów imprezy.
     - Trenowaliśmy po wiele godzin dziennie, chwilami czuliśmy się jak zawodowi kolarze - wspomina Andrzej Kubiak, współorganizator rajdu. - Damy radę! - dodaje z przekonaniem. Warto wspomnieć, że amatorów kolarstwa prowadzi jedynie zapał i satysfakcja z pokonywania własnych słabości. Żaden z nich nie był związany z kolarstwem zawodowym. Średnia wieku kolarzy wynosi ok. 40 lat.
     W sobotę, 3 czerwca rowerzyści przejechali 160-kilometrowy odcinek z Kalisza do Płocka. Potem przez Toruń, Olsztyn, Elbląg, Gdańsk i Słupsk pojadą do Koszalina, gdzie w kolejną sobotę, 10 czerwca nastąpi oficjalne zamknięcie wyprawy. Na trasie spędzą ok. 100 godzin.
     W poprzednich latach pogoda była kapryśna, niektóre etapy rajdu cykliści z Energi pokonywali w strugach ulewnego deszczu. Jednak, jak mówią, są gotowi na wszystko i pogoda ich nie pokona.
     W czwartkowy poranek kolarzy-energetyków pożegnają koledzy z Elbląga. Wyjazd grupy zaplanowano na godz. 9 spod siedziby Energi przy ul. Elektrycznej. Kolarzy czeka wyjątkowo jak na nich krótki etap - 70 km do Gdańska.
     
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama