UWAGA!

Sztangiści rywalizowali o Puchar Prezydenta Elbląga

 Elbląg, Na zdjęciu drużyna LUKS Meyer Elbląg.
Na zdjęciu drużyna LUKS Meyer Elbląg. Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Sześć drużyn wzięło udział w XXII Drużynowym Turnieju w podnoszeniu ciężarów o Puchar Prezydenta Elbląga, który w minioną sobotę (26 maja) odbył się w sali sportowej MOSiR przy ul. Agrykola. Zawody wygrała drużyna TS Nida Nidzica. Gospodarze z LUKS Meyer Elbląg wywalczyli trzecie miejsce.

W sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, która w ubiegłym roku przeszła kompleksowy remont, po raz kolejny w tym roku odbyły się zawody z udziałem sztangistów. W minioną sobotę (22.05) sześć drużyn stanęło dorywalizacji o Puchar Prezydenta Elbląga. Sportowych emocji nie zabrakło. Ostatecznie najlepsi okazali się reprezentanci TS Nida Nidzica, a kolejne miejsca na podium zajęły: LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański oraz LUKS Meyer Elbląg.

Dla gospodarzy turnieju, sztangistów LUKS Meyer, sobotnie zawody były sprawdzianem przed mistrzostwami Polski i mistrzostwami Europy. Zorganizowany po raz 22 turniej był również okazją do promocji Elbląga i podnoszenia ciężarów. Przypomnijmy, że LUKS Meyer jest jednym z 36 klubów, którym prezydent miasta Witold Wróblewski przyznał w tym roku dotację na upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

W elbląskiej drużynie wystąpili: Julian Falkowski, Dominik Rajkowski, Tomasz Talewicz, Kacper Wężyk i Daniel Piwowarczyk. Najwięcej punktów dla elblążan zdobył występujący w kat. 94 kg Dominik Rajkowski (331,6 pkt), który w rwaniu uzyskał wynik 122 kg, a w podrzucie 170 kg. Dla LUKS Meyer punktowali również: Tomasz Talewicz (120 kg w rwaniu, 145 w podrzucie – zdobył 282 pkt) oraz Kacper Wężyk (76 kg w rwaniu, 90 kg w podrzucie – zdobył 193,6 pkt).

Turniej odbył się dzięki wsparciu prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Zadanie dofinansowane przez Miasto Elbląg.

Władze Elbląga doceniają i wspierają elbląskich ciężarowców. Trzech zawodników: Julian Falkowski, Rafał Kaczyński i Jakub Kudryk to aktualni sportowi stypendyści Miasta Elbląg. Warto dodać, że trener Grzegorz Rajkowski oraz Julian Falkowski zostali wyróżnieni sportową nagrodą prezydenta Elbląga za osiągnięcia w 2020 r.

 

Ostateczna kolejność XXII Drużynowego Turnieju w podnoszeniu ciężarów o Puchar Prezydenta Elbląga:

1. TS Nida Nidzica 965,1 pkt.

2. LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański 821,7 pkt.

3. LUKS Meyer Elbląg 807,2 pkt.

4. SKF Zjednoczeni Olsztyn 785,6 pkt.

5. LUKS TKKF Kurzętnik 701,2 pkt.

6. MKS Rzemieślnik Malbork 528,1 pkt.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama