UWAGA!

Sztuki walki przydadzą się na przerwie

Elbląg, Sztuki walki przydadzą się na przerwie
(fot. AD)

Chciałem nauczyć się sztuki walki i samoobrony. Dużo rzeczy dzieje się na przerwie w szkole i może się to przydać – powiedział jeden z uczestników Zimowej Akademii Sztuk Walki, która odbywa się w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Mielczarskiego 45.

Treningi stanowią doskonałą alternatywę do spędzania ferii przed telewizorem czy komputerem. Te pożeracze czasu stanowią plagę nie tylko wśród osób starszych, ale również coraz częściej wśród dzieci. Warto spróbować to zmienić, zwłaszcza, że w naszym mieście jest mnóstwo ciekawych propozycji dla uczniów. Jedną z nich jest Zimowa Akademia Sztuk Walki, która ruszyła 25 stycznia i potrwa do 5 lutego. Bezpłatne zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 11-13, a na soboty organizatorzy zaplanowali wycieczki do lasu.

 


       Wtorkowy trening odbywał się w męskim towarzystwie, z chłopcami w wieku od 8 do 10 lat. Nie oznacza to jednak, że dziewczyny nie są tu mile widziane. Wręcz przeciwnie, instruktor wskazywał, że zajęcia mogą być szczególnie dla nich przydatne ze względu na elementy samoobrony. Na zajęciach nie zabraknie również chińskich ćwiczeń na kręgosłup. Warto dodać, że w treningach mogą uczestniczyć uczniowie w różnym wieku.
       – Ruch nie jest w modzie. Teraz dzieci spędzają ferie przed komputerem lub telewizorem. Poza tym chyba mrozy wystraszyły rodziców – przyznaje Jerzy Zaskiewicz z elbląskiego Klubu Karate-Do Tsunami YAMA.
       Podczas zajęć uczestnicy ćwiczą w sportowych strojach i na boso. Szczegółowe informacje na temat zajęć można uzyskać pod numerem telefonu: 608 802 822.
      
      

Agnieszka Jasionowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Bardzo ciekawa inicjatywa dla naszych milusińskich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorek(2010-01-27)
 • Owszem przydadzą się zarówno na przerwie, jak i po lekcjach. Sam wprawdzie nie trenowałem, ale wychowałem się jak całe moje pokolenie (83) na filmach "Krwawy sport", "Najlepsi z najlepszych" czy "Karate kid". I trochę praliśmy się po mordach, nie ma co ukrywać, ale to kształtuje charakter i jeśli mógłbym to wówczas też bym trenował. Wiem, że oficjalnie chodzi o samoobronę itd, ale w szkole nie unika się konfrontacji i lepiej mieć na ten temat jakieś pojęcie. Oczywiście nie mówię o zrobieniu z dzieci zabijaków, po prostu jest to świetna sprawa dla młodego pokolenia, a w przyszłości mogą wyrosnąć z nich świetni sportowcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Karateka z telewizji(2010-01-27)
 • Pan Zackiewicz to jeden z nielicznych ludzi w naszym mieście który cokolwiek robi dla dzieci, jest w naszym mieście paru takich pasjonatów którzy potrafią zainteresować młode pokolenie czymś więcej niż komputer i tv. Takim ludziom należy się szacunek i podziękowania za ich wysiłek !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Praud to be Scout(2010-01-27)
 • Jurek Tak trzymaj.
 • Jeszcze jedno nie Zackiewicz tylko Zaskiewicz
 • Chciałbym podziękować dyrekcji Szkoły Podstawowej SP 14 za bezpłatne udostępnienie sali gimnastycznej na zajęcia Zimowej Akademi Sztuk Walki. Dobrze, że są jeszcze szkoły gdzie zajęcia fizyczne są traktowane na równi z komputerowymi. Oczywiście komputery to niezbednymi narzędzia do pracy i zabawy, i są bardzo potrzebne, tak jak np. młotek. Ale przecież nie można cały dzień nawalać młotkiem. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Zaskiewicz(2010-01-28)
Reklama