UWAGA!

Tancerze z całego świata w Elblągu

Elbląg, Tancerze z całego świata w Elblągu

Baltic Cup to setki tancerzy, gorące rytmy latynoamerykańskie, elegancja i dostojność tańców standardowych, gwiazdy światowej sławy, pokazy specjalne i imprezy towarzyszące. Już 14 października w Elblągu rozpoczną zmagania tancerzy z całego świata.

Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup co roku odbywa się w październiku. Elbląg w tym czasie zmienia się w taneczną stolicę Polski. To na ten turniej przyjeżdżają najlepsi zawodnicy, a tancerzy ocenia uznane w świecie tanecznym międzynarodowe jury. W ramach festiwalu odbywają się dwa prestiżowe rankingowe turnieje: WDSF World Open Standard i Latin, w których startują najlepsze pary taneczne z kilkunastu krajów europejskich.
       - To jest warte podkreślenia, bo w każdym kraju mogą się odbyć tylko dwa turnieje rangi World Open w obu stylach: latynoamerykańskim i standardowym – wyjaśniają organizatorzy. - Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” rozegrane też zostaną otwarte mistrzostwa Polski – 22. Polish Open Championships, w których udział mogą wziąć także pary spoza naszego kraju. To najbardziej prestiżowy turniej w Polsce dla tancerzy sportowych, który gromadzi najlepszych z najlepszych.
       Festiwal uświetniają pokazy specjalne podczas wieczornych gali i fakt, że tancerze rywalizują na parkiecie do muzyki granej „na żywo” przez 30-osobową Orkiestrę Filharmonii z Grodna z towarzyszeniem wokalistów.
       - W sobotnich pokazach zobaczymy parę z Rosji - w tańcach latynoamerykańskich zaprezentują się w konkurencji show taneczne Yan Sorokin i Veronika Sorokina, wicemistrzowie Rosji - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu, organizator Baltic Cup. - Z kolei w niedzielę galę uświetnią pokazy pary Rock 'n' Roll'a akrobatycznego. Zaprezentują go Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło, m.in. trzykrotni mistrzowie świata (2011, 2013 i 2014) oraz mistrzowie Europy (2014), którzy w tym roku w zawodach Światowej Federacji Rock n’Rolla Akrobatycznego wywalczyli złoty medal, a także wicemistrzostwo Europy w rock'n'rollu akrobatycznym.
       Warto dodać, że para ta została wytypowana przez Światową Federację Rock’n’Rolla akrobatycznego do wyjazdu do Brazylii – w sierpniu w Rio de Janeiro podczas igrzysk olimpijskich promowali swoją dyscyplinę sportu chcąc pokazać władzom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, innym sportowcom oraz kibicom, że warto postawić na ich dyscyplinę.
       Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup odbędzie się w dniach 14 – 16 października w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR mieszczącej się przy al. Grunwaldzkiej 135. Bilety można kupić w kasie CSE „Światowid” lub zarezerwować i kupić on-line na stronie. Dostępne będą także podczas trwania Festiwalu w kasie hali przy al. Grunwaldzkiej.
      
       Współorganizatorami MFT „Baltic Cup” są Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad Baltic Cup objęli Witold Bańka - minister sportu i turystyki, Gustaw Marek Brzezin - marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Witold Wróblewski - prezydent Elbląga.
       Sponsorem głównym jest Grupa Lotos S.A.
       Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowana przy współudziale finansowym samorządu miasta Elbląga.
      
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama