UWAGA!

Taneczny weekend w Elblągu

 Elbląg, Taneczny  weekend w Elblągu

Kilkaset tancerek i tancerzy rywalizować będzie w wysokiej rangi turniejach tanecznych, które odbędą się w trzeci czerwcowy weekend. 19 i 20 czerwca Elbląg, po raz kolejny, stanie się stolicą tańca!

Niewątpliwie bardzo atrakcyjną i prestiżową imprezą taneczną wysokiej rangi będzie, rozgrywany w sobotę (19 czerwca), Puchar Europy w tańcach standardowych. Do rywalizacji o główne trofeum przystąpi 21 najlepszych w Europie par tanecznych. Wśród tej europejskiej czołówki nie zabraknie elbląskich akcentów. Na parkiecie zobaczymy wicemistrzów Polski FTS Katarzynę Czyżyk i Michała Zacharewicza, zawodników Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

 

Innymi interesującymi akordami tanecznego elbląskiego weekendu będą turnieje z bardzo mocną obsadą. Tancerze z całej Polski staną do rywalizacji m.in. w Mistrzostwach Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych oraz w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego „Pomosty”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Jantar wraz z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 

Puchar Europy w tańcach standardowych

W imprezie udział weźmie absolutna czołówka tancerzy z Europy. Na parkiecie sali widowiskowo - sportowej zobaczymy Mistrzów Świata czy Mistrzów Europy.

 

Organizacja tak wysokiej rangą imprezy może się odbyć dzięki akredytacji World DanceSport Federation (WDSF), jaką otrzymała Federacja Tańca Sportowego.

- Cieszy fakt, że po raz kolejny światowa federacja zaufała naszej wiedzy, kompetencjom i możliwościom organizacyjnym. Tym bardziej że po przebudowie i remoncie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dysponuje zapleczem infrastrukturalnym na bardzo wysokim poziomie – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. - Jestem przekonany, że turniej w Elblągu będzie stał na najwyższym poziomie i że wszystkie pary uczestniczące w tym tanecznym święcie na długo zapamiętają pobyt w Elblągu – dodaje Antoni Czyżyk.

 

Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Gustawa Marka Brzezina i Prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego.

 

Mistrzostwa Polski FTS

Wiele zdolnych i ambitnych par tanecznych rywalizować będzie w Elblągu o tytuły Mistrzów Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Mistrzostwa Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych to wyjątkowa impreza. Taneczne emocje, rywalizacja i jednocześnie sprawdzenie swoich umiejętności. W sobotę i niedzielę 19 i 20 czerwca do współzawodnictwa przystąpią tancerze z całego kraju. Wśród nich również wielu elblążan.

 

Poza aspektem sportowym należy pamiętać, że taniec to także pasja i filozofia życia. Młodzi tancerze, którzy staną do rywalizacji w zbliżających się MP FTS Dzieci i Juniorów, mogą związać się z tańcem na wiele lat, rozwijać się i kształcić w duchu tanecznego współzawodnictwa.

 

W sobotę i niedzielę na parkiecie sali widowiskowo - sportowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu widzowie będą podziwiać kilkadziesiąt par. Tradycyjnie już na wieczornych galach wystąpią najlepsi z najlepszych.

 

Taneczne Pomosty

„Pomosty” to znany i lubiany przez uczestników turniej tańca towarzyskiego o wieloletniej tradycji. Zawody na stałe wpisały się kalendarz imprez naszego miasta.

- Tegoroczne „Pomosty” towarzyszyć będą Pucharowi Europy oraz Mistrzostwom Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych. Turniej ten będzie osobno klasyfikowany i oceniany – mówią organizatorzy.

 

W trakcie zawodów pary będą prezentować się zarówno w kombinacji tańców, jak i oddzielnie w stylach: standardowym i latynoamerykańskim. Jest to impreza adresowana do osób, które z pasją, chęcią i zapałem rozwijają swoje sportowe zainteresowania taneczne. Podczas zawodów konkurować będą ze sobą pary dziecięce i młodzieżowe na różnym poziomie zaawansowania. Celem turnieju jest promocja sportowego tańca towarzyskiego. Tancerze mają także szansę na podwyższenie klasy tanecznej.

 

Ogólnopolski Turniej Tańca „Pomosty” odbędzie się 19 i 20 czerwca, na sali widowiskowo - sportowej w CSE Światowid w Elblągu.

 

Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama