UWAGA!

Tanecznym krokiem w nowy rok szkolny

Elbląg, Tanecznym krokiem w nowy rok szkolny
Fot. Paweł Serocki.

Od września „Światowid” organizuje zajęcia taneczne w ramach projektu „Klasa Mistrzostwa Sportowego o charakterze Tańca Sportowego”. W programie znajdzie się taniec towarzyski, nowoczesny oraz zajęcia sportowo- rekreacyjne. W nowym roku szkolnym zajęcia będą kontynuowane w dwóch klasach drugich Szkoły Podstawowej nr 1, a nowy cykl wdrażany będzie w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu.

Ten projekt realizowany był już w ubiegłym roku szkolnym w dwóch klasach pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu. Uczniowie dwa razy w tygodniu uczestniczyli w zajęciach tanecznych oraz sportowo - rekreacyjnych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.

 


     - Podczas zajęć uczniowie poznają nie tylko podstawy tańca towarzyskiego czy nowoczesnego, ale uczestniczą także w zajęciach zręcznościowych i wytrzymałościowych połączonych z elementami gimnastyki. Tego typu zajęcia poprawiają nie tylko sprawność fizyczną uczniów czy pomagają w walce z nadwaga, ale także integrują uczniów- podkreśla instruktor tańca z Centrum Tańca „Promyk”, sędzia taneczny Polskiego Towarzystwa Tanecznego – Marek Kucharczyk.
     
     Organizatorem zajęć jest Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”.

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama