UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Taniec bez granic – spotkanie polskich i ukraińskich tancerzy

 
Elbląg, Taniec bez granic – spotkanie polskich i ukraińskich tancerzy
fot. nadesłana

Od niedzieli w Iławie trwa projekt „Taniec bez granic” w ramach którego tancerze z Polski i Ukrainy wspólnie trenują sportowy taniec towarzyski oraz integrują się, inspirują i tworzą.

Projekt skierowany jest do tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar oraz tancerzy z klubu Dynamo ze Lwowa, którzy spotkali się na obozie sportowym. Łącznie w zadaniu udział bierze 20 osób z Polski i 20 osób z Ukrainy. Tancerze przez trzy wspólnie spędzone dni integrowali się i brali udział w różnych zajęciach.
       - Tematem przewodnim projektu jest taniec dlatego najwięcej czasu uczestnicy spędzają na warsztatach tanecznych - mówi Krzysztof Taurogiński – opiekun grupy elbląskich tancerzy – Na początku oczywiście największy problem stanowił język ale teraz młodzież doskonale już sobie radzi. Pierwsze lody zostały przełamane właśnie na sali tanecznej i wyjściu na basen, gdzie nie potrzeba słów do porozumienia. Umiejętności językowe szkolimy na spotkaniach podczas, których nawzajem uczymy się polsko-ukraińskich słówek i zwrotów. [foto]
       Obóz pod hasłem „Taniec bez granic” potrwa do 6 sierpnia. Tancerze mają już za sobą wspólne zwiedzanie Iławy wraz z szukaniem zabytków, wspólne śpiewy podczas karaoke. Codziennie wieczorem spotykają się by omówić miniony dzień, wymieniać  się refleksjami jak również poszukać różnice i podobieństwa w nawykach oraz zwyczajach obu grup. Przed nimi jeszcze dużo wyzwań i działań.
       - W dniu dzisiejszym mają zaplanowane warsztaty plastyczne, podczas których będą tworzyli stroje taneczne zainspirowane kulturą ludową swojego kraju – mówi Krzysztof Taurogiński – Przed nimi jeszcze między innymi wyprawy kajakowe, warsztaty tworzenia filmików, warsztaty kulinarne, nauka polskich i ukraińskich tańców ludowych i tworzenie galerii zdjęć pod hasłem „Sąsiedzi”.
       Zdjęcia z projektu Taniec bez granic dostępne są na stronie www.promyk.elblag.pl
       „Taniec bez granic” sfinansowany z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej. Pomysłodawcą i realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Jantar, a partnerem Klub sportowy Dynamo ze Lwowa.
      
Zyta Wrzos, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama