UWAGA!

Tomasz Gadaj z prezydenckim Oskarem

Elbląg, Tomasz Gadaj, trener judo w MKS Truso Elbląg
Tomasz Gadaj, trener judo w MKS Truso Elbląg (fot. Anna Dembińska)

Dla mnie, wczorajszy wieczór był szczególnym wydarzeniem – przyznaje Tomasz Gadaj, trener judo w MKS Truso. – W szesnastym roku pracy pedagogicznej i trenerskiej zostałem wyróżniony nagrodą prezydenta w dziedzinie sport i turystyka. Oczywiście mam dużą satysfakcję, ale to wszystko zawdzięczam swoim zawodniczkom i zawodnikom, a wcześniej wielu ludziom, dzięki którym poznałem judo.

- Jestem rodowitym elblążaninem, od lat związanym z miastem – mówi laureat. - Tu w roku 1983 pod trenerskim nadzorem Waldemara Aszemberga poznawałem tajniki judo. Rozwijali je potem trenerzy Czesław Misiuk, Marcin Figat i Tomasz Misiuk, a ja startowałem na zawodach reprezentując z powodzeniem miasto i klub. Mam w kolekcji złoty, srebrny i brązowy medale z mistrzostw Polski i Pucharu Polski startując w kategoriach od juniora do młodzieżowca. Po maturze w Technikum Mechanicznym, kontynuowałem naukę w gdańskiej AWF, a po ukończeniu studiów wróciłem do Elbląga. Podjąłem pracę w IV Liceum Ogólnokształcącym i równolegle obowiązki szkoleniowca judo w MKS Truso. Ta praca daje mi dużo satysfakcji. Były nagrody dyrekcji szkoły, kierownictwa MOS i prezydenta miasta. Na moje trenerskie sukcesy pracowało i pracuje kolejne pokolenie młodzieży pasjonującej się judo. Wychowałem wielu medalistów zawodów judo rangi mistrzowskiej. Cieszę się, że moim śladem podąża syn Tomasz, który już wywalczył złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w Pucharze Polski i mistrzostwach kraju juniorów. Kontuzja wyeliminowała go na rok ze startów, ale już wznowił treningi i buduje formę na kolejne zawody.
       - W ubiegłym roku najwięcej zadowolenia naszemu środowisku przysporzyła Joanna Jaworska – wspomina Tomasz Gadaj. – Judoczka, moja wychowanka, wywalczyła tytuł mistrzyni Polski juniorek, zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy juniorek w Azerbejdżanie. Asia rozpoczęła studia na gdańskiej AWF i do ich ukończenia nie będzie reprezentowała barw Elbląga. Aktualnie pracuję nad budową umiejętności sportowych jej następców i wszystko wskazuje, że już wkrótce na podiach zawodów rangi mistrzowskiej pojawi się nasza uzdolniona młodzież.
       W nielicznych, wolnych od zajęć chwilach relaksuję się przy muzyce i pasjonuję wszystkim dyscyplinami sportu – zwierza się laureat tegorocznego Oskara prezydenta Elbląga.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama