UWAGA!

Toruński TOR-TOR szczęśliwy dla elblążan (short-track)

Elbląg, Weronika Surowiec, czterokrotna złota medalistka z KS „Orzeł” na mistrzostwach w Toruniu
Weronika Surowiec, czterokrotna złota medalistka z KS „Orzeł” na mistrzostwach w Toruniu (fot. arch. Orzeł)

Na mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych w short-tracku, rozegranych na lodowisku „TOR-TOR” w Toruniu, zawodnicy z elbląskiego klubu „Orzeł” zdobyli 17. medali. Barwy Warmii i Mazur reprezentowali także krótkotorowcy z olsztyńskiego LUKS ARTPRINTU, ale na medalowym podium nie stanęli.

W mistrzostwach uczestniczyło 128 juniorów w kategoriach „E”, „D” i „C” z dziewięciu klubów. Dominowali reprezentanci krajowego potentata na krótkim torze z białostockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego – „Juvenii”, zdobywając większość medalowych trofeów. Elblążanie wywalczyli 17. medali: złote – juniorka „E” Weronika Surowiec na dystansach 500 m, 333 m, 222 m (rekord życiowy) i w wieloboju; srebrne – juniorka „D” Marika Surowiec w wyścigach na 500 m, 800 m (rekord życiowy) i w wieloboju; brązowe – juniorka „E” Anna Wiertel na 500 m, 333 m (dwa rekordy życiowe) i w wieloboju, junior „D” Rafał Adamkowski na 800 m, 500 m (rekord życiowy) i w wieloboju, juniorka „C” Natalia Kłosińska na 800 m i 500 m oraz sztafeta (junior „E” i „D”) w składzie Maja Bartnicka, Marika Surowiec i Weronika Surowiec.
       Dodajmy, że z grona 13 startujących na mistrzostwach łyżwiarzy „Orła” większość ustanowiła nowe rekordy życiowe. Nie zawsze jednak te dobre, indywidualne wyniki pozwalały na zdobycie medali w silnej konkurencji.
       Z zawodników olsztyńskiego LUKS ARTPRINTU najlepsze wyniki zanotowały w juniorkach „E” czwarta na 333 m, piąta na 500 m i czwarta w wieloboju Weronika Hanowska oraz w juniorkach „C” Hanna Olszewska piąta na dystansach 500 m i 1000 m.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama