Towarzyskie derby na korzyść trampkarzy Olimpii

Elbląg, Towarzyskie derby na korzyść trampkarzy Olimpii

Podopieczni trenera Rafała Starzyńskiego (rocznik 2005) zagrali w niedzielę (9 grudnia) przedostatni sparing w bieżącym roku. Spotkanie zapowiadało się emocjonująco, bo doszło do pojedynku Olimpii ze Stomilem Olsztyn. “Derby Województwa” odbyły się na boisku ze sztuczną murawą na stadionie przy ul. Skrzydlatej. Pewnie wygrali żółto-biało-niebiescy.

- Po bardzo dobrej grze, szczególnie w pierwszej połowie spotkania, zwyciężyliśmy Stomil Olsztyn 4:1 po bramkach Szymona Grączewskiego, Kuby Błaszczyka oraz po dublecie Filipa Sokoła. - poinformował trener Olimpii, Rafał Starzyński dodając: - Goście w pierwszej połowie nie mieli zupełnie nic do powiedzenia, ponieważ nasza dyspozycja była znakomita. Graliśmy szybko, agresywnie, z pomysłem, aż miło się oglądało. Goście mieli problem z wyjściem z własnej połowy boiska i nasi bramkarze przez pierwsze 40 minut byli bez interwencji.
       W drugiej połowie doszło do kilku roszad w składzie i mecz się wyrównał. Stomil zaczął stwarzać zagrożenie pod bramką Olimpii. Jednak żółto-biało-niebiescy tylko raz wyjmowali piłkę z siatki i tym samym wygrali zasłużenie. Rozmiar zwycięstwa odzwierciedlał dyspozycję zespołów. - Uważam, że na taką dobrą grę, jaką zaprezentowaliśmy w pierwszej połowie, miały wpływ wartościowe sparingi, które graliśmy po zakończeniu rundy jesiennej (AP Talent Białystok, Polonia Warszawa, Gedania Gdańsk, Lotos Gdańsk). - podsumował trener Starzyński.
       W sobotę, 15 grudnia, trampkarze Olimpii zagrają ostatni sparing w tym roku. Zmierzą się w Warszawie z Escola Varsovia.

Olimpia: Damian Kowalczyk, Artur Łąpieś, Kordian Stolarowicz, Filip Sokół, Krzysiek Rokita, Mikołaj Sanocki, Marek Mostowiec, Szymon Grączewski, Tymek Pryczkowski, Bartek Leszczyński, Filip Kasprzykowski.
       ponadto zagrali: Maciek Pawełoszek, Michał Tyburski, Alan Dziurdzia, Sebastian Brzuziewski, Karol Ornoch, Paweł Pytelewski, Kuba Błaszczyk, Tomek Łoś, Wojtek Stróżewski, Denis Van Ieperen.