UWAGA!

Trójka kadrowiczów (łyżwiarstwo szybkie)

Niespełna 16-letnia Ewelina Przeworska jest jednym z trzech panczenistów Orła Elbląg, którzy znaleźli się w kadrze Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego na sezon 2003/2004. Oprócz niej w gronie kadrowiczów znaleźli się jeszcze Aleksandra Przeor i Marcin Gralla.

21-letnia Aleksandra Przeor i kończący w listopadzie 23 lata Marcin Gralla to przy 15-letniej Ewelinie Przeworskiej weterani w elbląskim klubie. Gralla i Przeor wielokrotnie zdobywali medale mistrzostw Polski, a od kilku lat razem przynoszą największy splendor klubowi. Gralla ma za sobą także poważne starty międzynarodowe m.in. brał udział w zawodach z cyklu Pucharu Świata. W ich ślady idą kolejni łyżwiarze.
     Ewelina Przeworska 16-ste urodziny będzie obchodziła dopiero 7 grudnia. Jest jedną z kilku utalentowanych nastoletnich panczenistek Orła, które pierwsze poważniejsze sukcesy odnosiły pod wodzą trenera Romana Rycke. W grupie młodych zdolny jest m.in. Marta Wróbel.
     Rycke, szkoleniowiec młodych łyżwiarek szybkich Orła, od zeszłego sezonu prowadzi w elbląskim klubie także kadrę seniorów. Zastąpił na tym stanowisku Ewę Białkowską, która zdecydowała się podjąć pracę w związku jako trener kadry seniorów.
     O tym, że 15-letnia Przeworska znalazła się w gronie kadrowiczów PZŁS zadecydował miniony, bardzo udany dla młodziutkiej elbląskiej panczenistki, sezon. Największym sukcesem Przeworskiej okazało się zwycięstwo w generalce Ogólnopolskich Zawodów Klasyfikacyjnych oraz zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski młodzieczek w wieloboju. W ubiegłym sezonie Przeworska startowała pierwszy raz wśród seniorek, ale nie po to by walczyć o medale, a po to by nabierać doświadczenia. W nadchodzącym sezonie młodziutka panczenistka będzie zbierać kolejne doświadczenia.
     Elbląscy panczeniści przygotowania do sezonu rozpoczęli już w sierpniu, kiedy m.in. przebywali na zgrupowaniu klubowym w Krynicy Morskiej. Pierwszy w tym sezonie start czeka ich 15-16 listopada, kiedy to w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się zawody z cyklu Pucharu Polski i OZK.
MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama