UWAGA!

Trójka na olimpiadę (boks)

W Sokółce odbył się turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. Na ringu zmierzyli się bokserzy z okręgów podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Z naszego województwa awans do finału OOM wywalczyło trzech pięściarzy.

Do walk finałowych eliminacji z Warmii i Mazur awansowali: Alan Nowak (57 kg), Maciej Rzempołuch (60 kg), Adam Kośmider (63 kg), Marcin Śnitko (+80 kg) - wszyscy Tygrys Elbląg; Tomasz Jałocha (52 kg), Damian Latoch (70 kg) - obaj Zatoka Braniewo; Rafał Ryszkowski (57 kg), Cezary Samełko (70 kg) - obaj Mazur Ełk.
     Niestety, z tej stawki swoje walki wygrało tylko trzech zawodników - duet bokserów z Mazura Ełk i elblążanin Adam Kośmider uznany za najlepszego pięściarza eliminacji w Sokółce.
     - Cieszmy się z awansu tej trójki - mówi Krzysztof Stemplewski, trener koordynator okręgu warmińsko-mazurskiego. - Podlasie wystawiło 25 zawodników do eliminacji, my tylko 13. Mają większe zaplecze młodzieży trenującej w sekcjach bokserskich wielu klubów. My jesteśmy z naszym okręgiem na sportowym dorobku. Przed dwoma laty tylko dwóch zawodników z Warmii i Mazur awansowało do finałów olimpiady. Jest więc lepiej, ale do pełnego zadowolenia jeszcze długa droga - podsumował trener.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama