UWAGA!

Trudna sytuacja w Techtransie (piłka ręczna)

Po spadku z ekstraklasy przerzedziło się grono sponsorów wspierających nasz klub - mówi Zenon Korzeniowski, prezes Techtransu Elbląg. - Było optymistyczne wsparcie. gdy awansowaliśmy do I ligi, potem współudział darczyńców w awansie do ekstraklasy. Ale gdy pożegnaliśmy się z ekstraklasą, obserwujemy niepokojący odwrót naszych sponsorów.

Klub promuje Elbląg na sportowych arenach kraju, co doceniają władze samorządowe miasta. Piłkarze ręczni w pierwszym półroczu otrzymali stypendia sportowe za wybitne osiągnięcia sportowe w łącznej kwocie 207 tys. zł. Ta forma wspierania klubu przez władze miasta będzie kontynuowana. Próba wsparcia finansowego klubu z innych środków budżetowych, pomimo wyrażonej przychylności samorządu, została wstrzymana decyzją władz wojewódzkich. To sprawiło, że klub ma problemy finansowe. Skutkiem poszukiwań wsparcia sponsorskiego, niebawem ulegnie zmiana nazwy klubu. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, prowadzone są starania, by nowy sezon elbląscy szczypiorniści zainaugurowali pod nazwą „Wójcik Meble Techtrans”. Nowa nazwa z tytularnym sponsorem nie oznacza jednak, że budżet klubu jest zamknięty. Nadal brakuje pieniędzy na organizację meczów ligowych. W tej sytuacji każdy dar dla klubu będzie przyjęty z dużą wdzięcznością.
     Trudna sytuacja klubu nie hamuje cyklu przygotowań do sezonu w I lidze. Piłkarze prowadzeni przez trenera Ryszarda Słabę rozegrali mecz kontrolny z Sokołem w Kościerzynie, remisując 24:24. W czwartek zagrają z tym zespołem kolejny sparing na własnym boisku. Przed inauguracją sezonu planowane są jeszcze dwie gry kontrolne z drużyną z Malborka. Pierwszy mecz ligowy elblążanie rozegrają 20 września na wyjeździe z Jurandem w Ciechanowie.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • dla mnie ta sytuacja jest chora, dlaczego inne kluby po spadku chcą się odrodzic i wrócic tam gdzie ich miesce czyli do EXTRAKLASY, a u nas jest takie głupie elbląskie myślenie, że ee tam klub spadł to niech sobie teraz sam radzi, a może lepiej błoby gdyby klub odrodził się dzięki wiernym sponsorom, bo jak narazie to wierni pozostają tylko fani. Jaka to ma byc promocja miasta skoro kotłujemy się w 1 lidze? Rozumiem, że skoro klub ma promowac miasto i firmy sponsorskie to zostaną poczynione działania w celu powrotu na parkiety Ekstraklasy, czyli zostaną wyłożone fundusze na klub!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeden z Klubu Kibica(2008-09-10)
 • co to za chora nazwa? jak beda dopingowac kibice? w nazwie musi byc OLIMPIA(!)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rtrtrt(2008-09-10)
 • Śpiewane będą różnorakie przyśpiewki ze słowem Elbląg, zapewniam, że nie będzie śpiewane Wójcik meble Techtrans pozdrawia KLUB KIBICA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  do kolegi wyżej(2008-09-10)
 • A proszę o informację. Kto sponsoruje chorą dyscyplinę jaką jest piłka nożna. Na meczyk Olimpii trzeba skierować 50 radiowozów. Holować"Stado": do pociągu a potem pociąg pod specjalnym nadzorem jedzie w Polskę. I, która to liga?? Bardzo przepraszam ale. .. uważam, że są to wyrzucone pieniądze!!! Chętnie chodzę na piłkę ręczną bo jest tam super atmosfera. Wybryków huligańskich tez nie ma. Nie lepiej środki przekazać szcypiornistom. Tu przynajmniej mamy piękne tradycje!!!Może sie coś ponownie odrodzi!! Moje zdanie podziela spora grupa ludzi zainteresowanych sportem.
 • o jakiej atmosferze mowisz na recznej? przeciez tam nie ma zadnego dopingu i jest cicho jakna pogzebie. .. a na mecze przychodzi 300 w porywach 500 ludzi. .. kibice Olimpii xnacznie poprawiliby frekwencje o dopingu nawet nie wspomne. ..
 • zgadzam sie, że powinno sie odciąć część kosztów z meczy piłki nożnej i przekazać je na ręczną. .. co z tego, że na nożnej jest lepszy doping jeśli wiecznie trzeba pilnować kibiców, a po meczu najczęściej są rozróby i połowa kibiców o wyniku meczu dowiaduje się od kolegi bo oni sami byli zajęci rozróbami
 • jesli juz komus odciac to zdecydowanie niepelnosprawnym i tancowi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Conca go for glory(2008-09-10)
 • W Elblągu jest Olimpia, Start i Techtrans (w takiej kolejności), chociaż ostatnia nazwa zespołu powinna brzmieć też Olimpia i tych którzy rozdają nie swoje pieniądze na tą bądź tamtą drużynę skazują nasze miasto na sportową pustynię. W mieście takim jak Elbląg (120tyś ludności) powinny istnieć te trzy marki sportowe i sami kibice mogliby je utrzymać gdyby tylko chcieli i gdyby naprawdę interesowali się sportem a nie jakąś modą na sukces - gdy Techtrans awansował trzy czwarte hali na Grunwaldzkiej było zajętej a gdy nie szło to może góra w jednej trzeciej, tak samo jest z Olimpią gdy gra mecz ze Stomilem czy Radomiakiem to stadion pełny a gdy z ogórkami to co. .. ??? O sponsorach nie będę pisał bo w Elblągu mamy ich naprawdę niewielu a mogłoby ich być więcej tylko niestety nie interesuje ich lokalne podwórko, jak również darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby (mowa o tych największych rodzimych firmach)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzychu77(2008-09-10)
 • taa dac "szcypiornistom" [oryginal] i zabrac huliganom [oryginal] z Olimpii. Jasne wszystko zabierzcie Olimpii ! I TAK BEDZIE NAJLEPSZA!!! Tylko Olimpia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Olimpia Elbląg(2008-09-11)
 • hkjm. .. widać że dawno nie byłeś na meczu Techtransu. Skoro nie byłeś, to nie wypowiadaj się. Na meczach nie tylko nie było cicho, ale naszych kibiców było słychać też na wyjazdach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jar1234(2008-09-11)
 • wójcik meble techtrans wózki widłowe Elbląg obok suchacza:-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jacosław(2008-09-11)
Reklama