Trwa niemoc KPR

Elbląg, Trwa niemoc KPR

Nie udało się szczypiornistom KPR odnieść zwycięstwa w Kwidzynie. Elblążanie fatalnie rozpoczęli mecz, nie byli już w stanie odrobić strat i przegrali z młodymi zawodnikami SMS ZPRP I 25:32.

W 8. kolejce I-ligowych rozgrywek szczypiorniści KPR zmierzyli się na wyjeździe z SMS ZPRP I Kwidzyn. Przed spotkaniem zespoły dzielił zaledwie jeden punkt, z tym że elblążanie rozegrali jedno spotkanie więcej od swoich rywali. Elblążanie wygrali ze Spartą Oborniki oraz Mazurem Sierpc, wywieźli też punkt z Olsztyna. Z kolei kwidzynianie pokonali swoich młodszych kolegów z SMS ZPRP II oraz z SMS ZPRP II Płock.

Podopieczni Damiana Malandy fatalnie rozpoczęli mecz w Kwidzynie. Straty, niecelne rzuty, niedokładne podania i błyskawiczne odpowiedzi rywali spowodowały, że w 4. minucie przegrywali 0:4. Pierwszego gol udało im się zdobyć dopiero w 7. minucie spotkania. Przy stanie 7:2 o przerwę poprosił trener KPR. Po wznowieniu nadal raziła nieskuteczność i niedokładne podania elblążan, a gospodarz dorzucił kolejne trzy bramki. Przyjezdni tracili nawet gole gdy grali w przewadze. W 17. minucie SMS prowadził 12:3. W kolejnych minutach zespoły punktowały seryjnie, najpierw trzy trafienia padły łupem KPR, następnie gospodarze odpowiedzieli tym samym. Do końca pierwszej odsłony zawodów elblążanie odrobili część strat i drużyny udały się na przerwę przy wyniku 16:10.

Po zmianie stron przyjezdni gonili rywala i po kolejnej bramce Mateusza Pereta mieli już tylko trzy bramki straty. Taki dystans utrzymywał się do 41. minuty. Elblążanie nie byli w stanie zbliżyć się do młodych szczypiornistów SMS na dwa trafienia, a gdy ci rzucili trzy brami z rzędu, praktycznie pozbawili przyjezdnych złudzeń na korzystne zakończenie tego spotkania. Nadzieję dał jeszcze Mikołaj Solecki, dwukrotnie pokonując kwidzyńskiego bramkarza. W kolejnych minutach gra się jednak wyrównała, miejscowi kontrolowali wynik spotkania. Ostatecznie elblążanie przegrali 25:32, ponosząc tym samym szóstą porażkę w sezonie.

SMS ZPRP I Kwidzyn - KPR Elbląg 32:25 (16:10)

KPR: Jaworski, Plak - Sparzak 5, Peret 4, Muracki 3, Nowakowski 3, Solecki 2, Załuski 2, Sowiński 1, Bartnicki 1, Robak 1, Heyda 1, Sucharski 1, Reseman 1, Bartkowski, Tatar.

Zobacz tabelę i terminarz I ligi mężczyzn.

Kolejne spotkanie szczypiorniści KPR zagrają w Elblągu 27 listopada z SMS ZPRP II Płock.