UWAGA!

Trzecioligowcy przed drugą kolejką (piłka nożna)

Pierwszym meczem drugiej serii spotkań w III lidze będzie dzisiejszy (15 sierpnia) pojedynek Concordii Elbląg z Pogonią Łapy. Mecz w Elblągu przy ul. Krakusa o godz. 17. Lider tabeli Olimpia jedzie do Augustowa na mecz z miejscową Spartą. Spotkanie w sobotę o godz. 16.

Concordia się zrehabilituje i zdobędzie pierwsze punkty?
     W dwóch elbląskich klubach panują odmienne nastroje. Concordia liże rany i po inauguracyjnej kolejce i laniu, jakie sprawiła jej Olimpia. W klubie zapowiadają, że będą chcieli zamazać kiepski obraz sprzed tygodnia i pokusić się o pierwsze historyczne zwycięstwo w III lidze. Trener pomarańczowo-czarnych Lech Strembski zapowiada, że pomimo bardzo wysokiej porażki w pierwszym meczu, nie należy spodziewać się rewolucji w składzie.
     - W zasadzie jest tylko jedna niewiadoma, jeśli dojdzie do zmian, to wyłącznie na jednej pozycji - powiedział Strembski.
     - Zapłaciliśmy frycowe i od meczu z Pogonią zamierzamy zacząć zdobywać punkty, najlepiej od razu trzy - powiedział prezes Concordii Leopold Skowroński. - W klubie odbyło się spotkanie działaczy z zespołem i sztabem szkoleniowym. To była męska rozmowa, wyciągnęliśmy wnioski i liczę, że teraz będzie już dużo lepiej, a zawodnicy wreszcie pokażą na co ich stać - zakończył Skowroński.
     Do drużyny po kontuzji wraca Grzegorz Miller, którego absencja była bardzo widoczna w spotkaniu z Olimpią. Pogoń wydaje się wyśmienitym rywalem na przełamanie dla znajdującej się w dołku Concordii. To także beniaminek, który w poprzednim sezonie awansował z piątego miejsca w IV lidze podlaskiej. W pierwszej kolejce Pogoń przegrała 0:2 z Cresoviš Siemiatycze.
     
     Olimpia jedzie wygrać
     - Dobrze zaczęliśmy sezon, do Augustowa jedziemy, jakże by inaczej, po trzy punkty - mówi trener Olimpii Tomasz Wichniarek. - Chcemy wygrać tę ligę i dla nas nie ma znaczenia fakt, czy gramy u siebie, czy na wyjeździe. W każdym meczu gramy o zwycięstwo, o trzy punkty. Na pewno będą zmiany w stosunku do meczu 1. kolejki. Urazy zgłosili Kamil Kopycki i Piotrek Trafarski. Dopiero w piątek okaże się, czy z nami pojadą do Augustowa - kontynuuje trener. - Nie znamy w zasadzie naszego rywala, praktycznie cały okręg podlaski jest dla nas pewną niewiadomą, ale nie oglądamy się na nikogo. Wierzymy w swoje możliwości i umiejętności, zagramy najlepiej, jak potrafimy i liczę, że zgarniemy trzy punkty - zakończył Wichniarek.
     
     Olimpii nadal nie udało się zakontraktować do gry dwóch zawodników Polonii Warszawa - bramkarza Łukasza Derejko i pomocnika Mateusza Kowalczyka, którzy od miesiąca przebywają w Elblągu i trenują z zespołem. Wciąż problemem są kwestie finansowe pomiędzy obydwoma klubami. Jeśli w Augustowie zabraknie Trafarskiego, bardzo prawdopodobne, że jego miejsce zajmie Ukrainiec Anton Kolosov.
     
     Pary 2. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej: Concordia Elbląg - Pogoń Łapy, Sparta Augustów - Olimpia Elbląg, Supraślanka Supraśl - Olimpia Zambrów, Start Działdowo - Sokół Sokółka, Huragan Morąg - MKS Mielnik, Cresovia Siemiatycze - Mrągowia Mrągowo, Warmia Grajewo - Czarni Olecko, Vęgoria Węgorzewo - Orzeł Kolno.
BAR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama