Trzy finały „B” Puchalskiej (pływanie)

Zuzanna Puchalska z elbląskiego UKP Jedynka trzykrotnie walczyła o miejsca w finałach „B” na mistrzostwach Polski 17- i 18-latków w pływaniu na basenie w Kozienicach. W rywalizacji mężczyzn najlepsze wyniki z elblążan zanotował Maciej Pasieczny.

Dobrą formę i miejsce w zapleczu krajowej czołówki w Kozienicach potwierdziła Zuzanna Puchalska. W trzech startach elbląska jedynaczka wywalczyła miejsca w finałach „B”. Ostatecznie w krajowej rywalizacji na dystansie 400 m stylem zmiennym zajęła dziewiąte miejsce z czasem 5:08.06. Na 200 m zmiennym uplasowała się na 11. miejscu z czasem 2:27.46. W ostatnim dniu zawodów na 200 m motylkiem zajęła 7. miejsce w czasie 2:23.94.
     Do finału „B” na 200 m stylem dowolnym awansował Maciej Pasieczny. Zajął w nim 12. miejsce z czasem 1:56.38. Jego klubowi koledzy na tym dystansie zajmowali miejsca: 27. Władimir Charłamow (1:59.46) i 42. Szymon Świniarski (2:08.36). Pasieczny pływał w stylu dowolnym na kilku dystansach, zajmując miejsca: 16. - 50 m (24.91), 20. - 400 m (4:10.22), 19. - 100 m (53,90).