UWAGA!

Turniej brydżowy "O Podkowę Kasztanki Marszałka"

 Elbląg, Turniej brydżowy "O Podkowę Kasztanki Marszałka"
Fot. Michał Skroboszewski (archiwum portEl)

10 listopada, w Elbląskiej Akademii Brydżowej zostały rozegrane kolejne, patriotyczne zawody brydża sportowego pod nazwą "O Podkowę Kasztanki Marszałka", w ramach obchodów Święta Niepodległości.

Udział w zawodach wzięły brydżystki z Elbląga i rejonu Warmińskiego. Pasjonującą i zaciętą rywalizację rzutem na taśmę zwyciężyli: Bogusław Gierulski (Elbląg) i Ryszard Pichla (Braniewo), wyprzedzając Reginę Wołek (Elbląg) - Marka Szyca (Elbląg). W turnieju udział wzięło około 20 zawodniczek i zawodników.

- Przyjąłem zaproszenie Prezesa ESBS - Bogusława Gierulskiego i przybyłem na te patriotyczne zawody z grupą pasjonatów brydża z Braniewa i okolic, w celu oddania hołdu i upamiętnienia zasług marszałka Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości Polski po 123 latach. Dlaczego turniej miał taki tytuł? Kasztanka Marszałka to prawdopodobnie najsłynniejszy koń w Polsce. Klacz nie odznaczała się specjalnym przygotowaniem do warunków bojowych, ale przez wiele lat służyła Marszałkowi i tylko jego uznawała. W rodzinach wielopokoleniowych szanujemy i pielęgnujemy piękne patriotyczne karty historii Polski dlatego pasjonaci królewskiej gry uczestniczyli w tych zawodach. Wyrażamy przekonanie, że ta impreza dostarczyła brydżystom niezapomnianych patriotycznych wrażeń - mówił po zawodach Ryszard Pichla, jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy braniewskiej sceny brydżowej.

Inspiratorem i organizatorem patriotycznych zawodów było Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama