UWAGA!

Turniej im. Józefa Kruży w Tczewie (boks)

Największą doroczną imprezą pięściarską w Tczewie był XIII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Józefa Kruży. W ringu ustawionym obok kompleksu tczewskich basenów rękawice skrzyżowali Polacy, Niemcy, Czesi i Rosjanie. Byli w tym gronie walczący ze zmiennym szczęściem zawodnicy elbląskiego KSW „Tygrys”.

Odbyło się 28 pojedynków bokserskich z aplauzem przyjmowanych przez mieszkańców Tczewa i okolic. Gospodarze turnieju, z Bronisławem Drewą, honorowym prezesem Wisły Tczew, postarali się tradycyjnie, by memoriał Józefa Kruży, bokserskiego mistrza Europy, a po zakończeniu kariery trenera m.in. Brunona Bendiga, braci Kosedowskich czy znanych z elbląskiego ringu braci Rychłowskich, miał efektowną oprawę.
     Bokserzy elbląskiego „Tygrysa” po zgrupowaniu w Zakopanem wykazali dobrą dyspozycję. Trenerzy Hieronim Kozakiewicz i Tomasz Chwoszcz wystawili pięciu zawodników. W kategorii kadetów bardzo dobrą dyspozycję w wadze 57 kg wykazał Sylwester Stempniewski, który już w I rundzie wygrał przez RSC z Dawidem Chorwatem z czeskiego klubu Usti nad Łabą. W wadze +80 kg Marcin Śnitko, wicemistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, nie dał żadnych szans Andrzejowi Osnowskiemu z klubu Agro Kociewie Starogard Gdański. W rywalizacji juniorów w wadze 60 kg Maciej Piechota, brązowy medalista mistrzostw Polski, pokonał jednogłośnie na punkty Otto Lowy z niemieckiego klubu Boxing z Berlina. Nie powiodło się natomiast Grzegorzowi Tyczkowskiemu, który, walcząc w wadze 75 kg, uległ jednogłośnie na punkty Władimirowi Iwanowowi z Obwodu Kaliningradzkiego. W kategorii seniorów elbląskiego „Tygrysa” reprezentował Krzysztof Ciereszko w wadze 64 kg. Pięściarz wygrał swój pojedynek jednogłośnie na punkty z Tomaszem Dąbrowskim z klubu „Sako” z Gdyni.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama