UWAGA!

Tworzy się historia (piłka nożna)

Wyjazdowym meczem z Relaxem Płoskinia zainaugurują rozgrywki w B-klasie piłkarze ZKS Olimpii Elbląg. Ten historyczny dla wielu sympatyków piłki nożnej mecz rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 16.00.

Powołanie do życia nowego klubu oraz rozpoczęcie rozgrywek od B-klasy to swego rodzaju wyraz sprzeciwu wobec poczynań działaczy IV-ligowej Polonii-Olimpii. Kiedy 18 czerwca, podczas posiedzenia zarządu, większość działaczy postanowiła odrzucić zmianę nazwy klubu na Olimpia kibice wraz ze Stowarzyszeniem Żółto-Biało-Niebiescy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Od tego momentu wszystko potoczyło się bardzo szybko i już 29 czerwca w naszym mieście mieliśmy kolejny klub sportowy, tym razem z historyczną nazwą ZKS Olimpia, która to nie jest obca żadnemu sympatykowi piłki nożnej.
     - Bałagan w Polonii-Olimpii, brak akceptacji zmiany nazwy klubu ze strony zarządu i błędy organizacyjne to trzy podstawowe powody, dla których postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i powołać do życia nowy klub - uważa Robert Gliński, prezes nowopowstałego klubu ZKS Olimpia Elbląg. - Staramy się spełniać marzenia kibiców nazwą, barwami, bo to dla nich najważniejsze, a także dobrymi wynikami. Chcemy tym samym wrócić do tradycji. Każdy kibic w Elblągu - i mały i duży - wie, co to znaczy słowo Olimpia. Zresztą zespół o tej nazwie znany jest w całej Polsce.
     Nowopowstała Olimpia rozpoczęła od wysokiego "c". Do prowadzenia zespołu zatrudniono znanego w naszym mieście trenera Leszka Strembskiego, którego zadaniem była najpierw selekcja najlepszych zawodników, a później odpowiednie przygotowanie ich do pierwszego sezonu w B-klasie. Zadanie, jakie postawiono przed zawodnikami to awans w tym sezonie do A-klasy.
     Elblążanie w trakcie niespełna miesiąca rozegrali sześć meczów sparingowych. Początki były dość trudne, choć z czasem widać było, że zespół zaczyna coraz lepiej rozumieć się na boisku. Taka postawę poparły także wyniki sparingów: wygrana z EB/Alstom 5:3 i 4:0, z A-klasowym Zalewem Frombork 4:3, i w ostatnim sprawdzianie przed ligą z Pomowcem Gronowo Elbląskie 6:0. Elblążanie zanotowali także jeden remis 4:4 z Oldboyami Olimpii, a także ulegli 2:4 Pomowcowi Gronowo Elbląskie i rezerwom Polonii Pasłęk 4:5.
     - Naszym zadaniem jest wygrywać i przynosić radość kibicom - twierdzi prezes Gliński. - Nie chcemy i nie mamy nawet takiego zamiaru, aby rywalizować pod jakimkolwiek względem z IV-ligową Polonią-Olimpią. Każdy z kibiców może sam
     wybierać, na które mecze chodzić. Zresztą czwarta liga przeważnie gra w soboty, a my swoje mecze będziemy rozgrywali w niedziele więc nie ma problemu, by zjawić się na jednym i drugim spotkaniu. W Elblągu nie ma zbyt dużo piłki nożnej dlatego też dwa mecze podczas jednego weekendu nikomu nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie, zamiast bezczynnie siedzieć w domu można pójść i obejrzeć jak grają oba zespoły. My swoje spotkania rozgrywamy na boisku przy ul. Skrzydlatej i już dziś zapraszam wszystkim sympatyków piłki nożnej na nasze pojedynki.
     
     Zestaw par 1. kolejki 21-22 sierpnia: LKS Relax Płoskinia - ZKS Olimpia Elbląg, Number One Braniewo - GKS Orzeł Czyprki, KS Liga Pakosze - LKS Unia Urowo, ZKS Zalew Kamińsk - LZS Tajfun Maliniak.
MP

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • BRAWO!!! Szanowny redaktorze a może tak podałbyś skład drużyny ZKS OLIMPIA.
 • Powiem krótko: powodzenia !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arbiter Elegancji(2004-08-19)
 • Zobaczymy co będzie w lidze.
 • Delikatny i bardzo miły powrót do korzeni- sama nazwa przyciąga uwagę-może wreszcie będzie na co popatrzeć-POWODZENIA!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  CHERRY(2004-08-19)
 • Ty RM, jaki skład , kogo obchodzi jakas tam B-klasa. Mlexera, czy też Pomowca składu również się niepodaje a graja o klasę wyżej i nikt z tego powodu nie brandzluje powietrza. Niech wejdą do IV Ligi to i składy się pokażą. Na to trzeba zasłużyć, a nie tylko zgłosić drużynę do rozgrywek w najniższej klasie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rud van Nistelroy(2004-08-19)
 • Popieram Cię Rud. A prezesikowi oczy piz.ą zaszły bo nie zauważył że mamy w Elblągu jeszcze Concordię Zalew Gminę Elbląg grającą w okręgówce i Mlexer Elbląg w A-klasie. Cóż za zadziwiająca krótkowzroczność. Ciekawe jakie widoki na przyszłość są dla ZKS Olimpii Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin(2004-08-19)
 • mlexer?hehe kto wie co to jests?a ZKS OLIMPIA jest znana w caym elblagu i nie tylko to klub z trdycjami!a nie jakas concordia?
 • przestancie gnebic mlexer!! sympatyczny klub ktorego prezes zakorzeniony w glebokiej komunie nie potrafi niczego poprawic!! dlatego pograzeni w niebycie radza sobie jak moga!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jablon(2004-08-19)
 • przestancie gnebic mlexer!! sympatyczny klub ktorego prezes zakorzeniony w glebokiej komunie nie potrafi niczego poprawic!! dlatego pograzeni w niebycie radza sobie jak moga!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jablon(2004-08-19)
 • Najnowsze wieści - trenerem Olimpii ma zostać Abu Zabi Mohamet Al-Mendereni po chodzący z prowincji An-Nadżaf. Olimpia zmienia nazwę na Mokndra Olimpiako Da Al-Nadżaf i od nowego sezonu grać będzie w 2 lidze Irackiej. Pierwszy mecz gra z Elkasura Bagdad na wyjeździe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ]][{}[][}(2004-08-20)
 • najciekawszy mecz olimpi zapowiada sie z TAJFUNEM MALINIAK ciekawe hm ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kibol tajfuna(2004-08-20)
 • RELAX PLOSKINIA najlepszy w polsce jest ... dokopia wszystkim w BBBB- klasie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ploskinczyk(2004-08-20)
Reklama