Udana premiera Techtransu (piłka ręczna)

W sobotę późnym wieczorem zakończył się I-ligowy mecz otwarcia sezonu piłkarzy ręcznych, w którym Techtrans Elbląg pokonał 26:22 (15:14) drużynę Juranda Ciechanów. Elblążanie musieli ciężko pracować na boisku, by pokonać ambitnie grających gospodarzy. Ciekawostką jest, że w premierze sezonu I ligi we wszystkich meczach zwyciężyli goście.

Początek pojedynku po myśli gospodarzy, bo to oni objęli prowadzenie po trafieniu Przemysława Krajewskiego. Elblążanie grali swoje, a na boisku do 11. minuty obserwowano wyrównany pojedynek. Potem gospodarze stracili koncepcję w rozgrywaniu piłki i zostali skarceni, tracąc cztery bramki z rzędu, i w 14. minucie przegrywali 6:10. Zmiany w składzie Juranda dokonywane przez trenera sprawiły, że gospodarze poprawili skuteczność rzutową i na przerwę schodzili, ulegając tylko 14:15.
     Po wznowieniu gry piłkarze Juranda, utrzymując walory z końca pierwszej połowy meczu, objęli prowadzenie 16:15. Elblążanie stawiali opór w defensywie, choć nie zawsze skuteczny, a kibice obserwowali wyrównany pojedynek snajperów z bramkarzami. W 41. minucie był remis 18:18, a w 49. Techtrans przegrywał 20: 21. W 52. minucie notowano ostatni w tym spotkaniu remis 22:22. Końcówka meczu wyraźnie należała dla elblążan, którzy dorzucili sześć bramek, nie tracąc żadnej, bo gospodarze, dzięki wybornej paradzie bramkarza Techtransu Tomasza Stankiewicza, nie zdołali wykorzystać rzutu karnego.

Skład Techtransu i bramki
     Bramkarze - Marek Wróbel, Tomasz Stankiewicz, skrzydłowi - Maciej Borsukowicz 3, Kamil Dukszto 1, Piotr Sadowski, Tomasz Kwiatkowski, Filip Korzeniowski 2, rozgrywający - Grzegorz Perwenis 6, Marcin Roszkowski 6, Robert Długosz, Michał Derdzikowski, Tomasz Maluchnik 3, obrotowi - Damian Malandy 1, Leszek Michałów 4. Trener Ryszard Słaba.

Wyniki I kolejki
     KS Sokół Vetrex Kościerzyna - AS-BAU Śląsk Wrocław 27:30, SMS Gdańsk - WKS Grunwald Allegro Poznań 21:36, MKS Jurand Ciechanów - Techtrans Elbląg 22:26, Warszawianka Warszawa - KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 23:28, KPR Wolsztyniak Wolsztyn - AZS AWF Warszawa 23:28, Pogoń Handball Szczecin - MKS Nielba Wągrowiec 22:32.