Udany sparing Concordii (piłka nożna)

Elbląg, Udany sparing Concordii (piłka nożna)

Kolejny mecz kontrolny mają za sobą przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze Concordii. Elblążanie na boisku Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo pokonali Lechię Gdańsk 2:1 (2:1).

Sobotni pojedynek był drugim meczem, który w przerwie zimowej rozegrali piłkarze Concordii. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w Elblągu pomarańczowo-czarni w bardzo trudnych warunkach, na przykrytym śniegiem boisku zremisowali 0:0 z Barkasem Tolkmicko. W sobotę zanotowali zwycięstwo ze zdecydowanie wyżej notowaną Lechią Gdańsk.
       Pierwsza połowa spotkania w której padły trzy gole była o wiele ciekawsza od drugiej. Lechia prowadziła po kwadransie gry, kiedy w zamieszaniu podbramkowym Hieronima Zocha pokonał Oualembo. Elblążanie dążyli do wyrównania i udało się już w 20 min. Po ładnej akcji Damiana Szuprytowskiego i Radosława Stępnia w sytuacji sam na sam z Patrykiem Sobczakiem znalazł się testowany przez trenerów Concordii, napastnik Znicza Pruszków Daniel Kraska i było 1:1. Po kolejnych dwóch minutach elblążanie zdobyli jak się później okazało zwycięskiego gola. Po strzale Kraski bramkarz Lechii obronił, ale był bezradny przy dobitce z bliskiej odległości Tomasza Wierciocha. Pomarańczowo-czarni mogli strzelić kolejne gole w drugiej odsłonie. Najpierw obrońcy Lechii odebrali piłkę będącemu w dobrej sytuacji Jakubowi Zabłockiemu, a na kwadrans przed końcem Michał Kiełtyka w sytuacji sam na sam z bramkarzem podawał zamiast strzelać i piłka nie wpadła do siatki. - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sparingu z Lechią- powiedział Przemysław Marusa.- Graliśmy na świetnie przygotowanym boisku i udało nam się pokazać kilka dobrych akcji. Cieszy fakt, że zespół dobrze realizował założenia taktyczne.
       Trwają przygotowania do rundy wiosennej i choć wyniki nie są w meczach kontrolnych najważniejsze dobry rezultat uzyskany w pojedynku z Lechią może na pewno cieszyć. Przed Concordią jeszcze dziesięć sparingów. Najbliższy w środę 23 stycznia z Rodłem Kwidzyn na boisku przy ul. Skrzydlatej. Początek o godz. 20.