UWAGA!

Ugrali szlema (brydż)

 Elbląg, Ugrali szlema  (brydż)
fot. Michał Skroboszewski, arch. portel

W minioną sobotę (13 stycznia) w Elblągu odbył się prestiżowy turniej brydża sportowego pod hasłem Memoriał im. Ryszarda Stolarowicza.Wydarzenie sportowe zgromadziło około 50 brydżystek i brydżystów z województw: łódzkiego, pomorskiego i warmińsko - mazurskiego w mistrzowskiej obsadzie.

Udział w nim wzięli między innymi multimedaliści Mistrzostw Polski Nauczycieli i Nauczycieli Akademickich Bogusław Gierulski, Wojciech Karpiński, ,Henryk Łęcki, Jerzy Ratkowski z Elbląga i Daniel Wesołowski ze Sztumu, mistrzowie Polski Niewidomych i Słabo Widzących Janina Ptak i Andrzej Fronczak z Elbląga oraz mistrzowie Polski Internautów 2018 Robert Grad z Braniewa i Tomasz Jaworowicz z Elbląga oraz wicemistrzowie Polski Internautów 2017 Regina Wołek i Zbigniew Listewnik z Elbląga. Uczestników powitał prezes zarządu Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego arcymistrz międzynarodowy Bogusław Gierulski, który w zarysie przedstawił autobiografię i zasługi Ryszarda w popularyzacji i rozwoju brydża sportowego oraz integracji miłośników tej królewskiej gry. Memoriał już na stałe wpisał się do kalendarza najważniejszych zawodów w naszym mieście Elblągu, umocnił markę jako ekskluzywny turniej dla każdego brydżysty. Prezes ESBS życzył uczestnikom zawodów zadowolenia z udanych zagrań osiągniętych wyników i miejsc na podium. Gościem honorowym memoriału była Janina Maksymowicz siostra Ryszarda Stolarowicza, która podziękowała w imieniu rodziny za zaproszenie na turniej w familijnym gronie przyjaciół Ryśka, za profesjonalne przygotowanie zawodów brydżowych organizatorom Reginie Wołek i Bogusławowi Gierulskiemu, za poświęcenie energii i czasu, podziękowała też licznym uczestnikom imprezy, którzy przybyli z trzech województw. - Ja i moja rodzina jest dumna, że spotkanie było okazją do podziękowania mojemu bratu Ryśkowi za 30 lat zaangażowania w promocji brydża sportowego wśród mieszkańców Elbląga i nie tylko .Ryszard był moim i mojej rodziny edukatorem brydża. Organizował warsztaty edukacyjne, czwartkowe spotkania przy zielonych brydżowych stolikach w domu. W latach 60. J.F. Kennedy, prezydent USA na pierwszym oficjalnym spotkaniu ze swoim elektoratem, powiedział: Nie pytaj,co prezydent może zrobić dla USA, zapytaj siebie,co ty możesz zrobić dla USA. To przesłanie było jego mottem brydżowym, co ja mogę mogę zrobić dobrego dla brydża sportowego? - powiedziała siostra brydżysty.
       Po pasjonującej i zaciętej walce od pierwszego do ostatniego rozdania drugie miejsce na podium zajęła para Ziemowit Nowak (Nowy Dwór Gdański) - Witold Pietrak (Aleksandrów Łódzki) 65,06%, która na finiszu rzutem na taśmę wyprzedziła duet Jerzy Ratkowski - Jerzy Sukow (Elbląg) - 65,84 %. Trzecie miejsce na podium zajęła para Bogdan Jabłoński - Mariusz Sarnowski (Elbląg) - 61,70%. Dalsze miejsca w top dziesiątce zajęli: 4. Ryszard Pichla (Braniewo) - Bogusław Gierulski (Elbląg) 5.Marek Lichocki (Elbląg) - Daniel Wesołowski (Sztum) 6. Andrzej Fronczak (Elbląg) - Kazimierz Konefał (Nowy Staw) 7. Henryk Łęcki (Jagodnik) - Jacek Ridinger (Elbląg) 8 Wojciech Karpiński (Elbląg) - Krzysztof Nagielski (Kwietniewo, gmina Dzierzgoń) 9. Jerzy Rebell (Milejewo) - Waldemar Zieliński (Elbląg). Robert Grad - Jan Chodkiwicz (Braniewo). Zaś w poszczególnych konkurencjach zwyciężyli, w kategorii kobiet - Rena Bieda - Iwona Smilgin (Elbląg) wyprzedzając Janinę Maksymowicz - Janinę Ptak (Elbląg). W konkurencji par mikstowych Iwona Wierzbicka - Marek Czapliński (Elbląg) wyprzedzając Reginę Wołek - Tomasza Jaworowicza (Elbląg). W turnieju uczestniczyli też bracia Irek i Janusz Ciszakowie z Elbląga. W rywalizacji memoriału uczestniczyło 44 zawodniczek i zawodników.
       W czwartek (18 stycznia) odbędą się Otwarte Zimowe Mistrzostwa Morąga w Brydżu Sportowym o Puchar Burmistrza.
      
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama