UWAGA!

Ugrali szlema (brydż)

 Elbląg, Ugrali szlema (brydż)
(fot. Michał Skroboszewski)

Trzy tysiące układów kart. Pięć turniejów. Najlepsi zawodnicy z Polski i Europy. W Elblągu zakończył się XIX Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego im arcymistrza międzynarodowego Mirosława Wołka. Zobacz zdjęcia z finału.

Wchodzących do jednego z elbląskich hoteli witał niecodzienny widok. Każde wolne miejsce zajęte było przez brydżystów. Przez trzy dni trwały zacięte pojedynki w kongresowych turniejach.
       - Niespodzianek nie było. Ci, co są najlepsi zajęli czołowe miejsca – mówił Bogusław Gierulski, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego i główny organizator kongresu.
       W kuluarach gracze rozstrzygali kwestie ostateczne:
       - Po Twoich treflach byłem pewien, że masz longa i możemy grać kiery. A szlemik był do zrobienia – jeden z brydżystów uświadamiał swojemu partnerowi błędy w licytacji.
       Jednak po trzech dniach intensywnego grania na najwyższym poziomie, pomyłki mogły wynikać ze zwykłego zmęczenia. Tu nie tylko umiejętności miały znaczenie, liczyła się też kondycja fizyczna.
       - Rozgrywaliśmy turniej eliminacyjny Grand Prix Polski Teamów, więc przyjechali najlepsi – mówi Bogusław Gierulski.
       Nagrodę dla najlepszego gracza kongresu zdobył Jerzy Skrzypczak z Poznania. Najlepszą parą Ziemi Elbląskiej okazali się Daniel Wesołowski i Marek Lichocki. Najważniejszy turniej Kongresu Grand Prix Teamów wygrała drużyna Ingielewicz. Otrzymali oni okazałe puchary z rąk senatora Jerzego Wcisły, wiceprezydenta Elbląga Janusza Nowaka, starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego i wójt gminy Elbląg Genowefy Kwoczek. Ale nawet brydżyści, którym karta nie szła, mogli wygrać nagrody rzeczowe w losowaniu, które uatrakcyjniło rozdawanie nagród. Za rok XX jubileuszowy kongres.
      
       Szczegółowe wyniki na www.pzbs.pl

      
      
       Patronem medialnym XIX Żuławskiego Międzynarodowego Kongresu Brydża Sportowego jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama