Uległy akademiczkom z Gorzowa (koszykówka)

W Stalowej Woli rozgrywany jest turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorek Starszych w koszykówce. Uczestniczy w nim wicemistrzowski zespół ligi strefowej MKS Truso Elbląg. W premierze turnieju elblążanki przegrały 62:89 z AZS PWSZ z Gorzowa Wielkopolskiego.

Trener elblążanek Arkadiusz Majewski przed wyjazdem do Stalowej Woli stwierdził, że dziewczyny będą się cieszyły z każdego zwycięstwa, a o awans do finałów przy tej stawce drużyn będzie bardzo trudno. Potwierdził to przebieg pierwszego meczu.
     Po pierwszej kwarcie Truso sensacyjnie remisowało z AZS 20:20. Wynik zmobilizował elblążanki do większego wysiłku w drugiej kwarcie, ale tu okazało się, że rywalki są minimalnie lepsze i wygrały tę część meczu 19:16. W trzeciej kwarcie seria błędów elblążanek sprawiła, że akademiczki uzyskały więcej punktów i prowadziły przed decydującą kwartą 63:52. Dziewczyny z Truso odpuściły czwartą kwartę i przegrały premierowy mecz półfinału 27 punktami. Najskuteczniej dla Truso w tym meczu rzucały Aleksandra Majewska - 15 i Maja Stachura - 14 pkt.