W III lidze Truso wygrało z Metalowcem (piłka siatkowa)

Z Piotrem Frąckiewiczem w składzie, o zwolnienie którego na mecz prosił za naszym pośrednictwem trener Stanisław Gudziński, drużyna MKS Truso Cleaner Grupa Wodna Elbląg pokonała SP Metalowca z Działdowa 3:0. Siatkarze juniorzy Truso zagrają w repesażach o awans do rozgrywek centralnych.

Siatkarze elbląskiego Truso, w III ligowym pojedynku, bez problemów pokonali drużynę Metalowca z Działdowa. Już pierwszy set wykazał, że zespół gości nie będzie w stanie dorównać składnym akcjom prowadzonym przez elblążan, którzy wygrali tą partię 25:11. Siatkarze Truso poszli za ciosem w drugim secie i również zanotowali pewne zwycięstwo 25:15. Do trzeciego seta trener Stanisław Gudziński z Truso wystawił zawodników z ławki rezerw. Gra w pewnych sekwencjach wyrównała się, ale przebieg tej partii był pod kontrolą elblążan, którzy wygrali do 18 i cały mecz 3:0. Po tym spotkaniu siatkarze mają przerwę świąteczno - noworoczną w rozgrywkach.
       W meczu z Metalowcem siatkarze Truso grali w składzie: Łukasz Nejdrowski, Piotr Frąckiewicz, Maciej Malkiewicz, Paweł Madziewicz, Łukasz Wiśniewski, Grzegorz Borecki, Rafał Guzowski, Piotr Witt, Piotr Malinowski, Maciej Miścicki i Radosław Falkowski.
       Dobre informacje dotarły z frontu rozgrywek warmińsko – mazurskiej ligi wojewódzkiej juniorów. Drużyna MKS Truso zajęła trzecie miejsce na ligowym finiszu i tym samym uzyskała szansę na grę o awans do rozgrywek na szczeblu centralnym mistrzostw Polski w siatkówce juniorów. W repasażach rywalami elblążan będą zespoły z województw podlaskiego i mazowieckiego. Niezależnie od wyniku walki do 1/8 finałów, elbląskim juniorom gratulujemy miejsca na podium mistrzostw Warmii i Mazur.