UWAGA!

W poniedziałek Walne Zebranie w Techtransie (piłka ręczna)

 Elbląg, Zenon Korzeniowski, bramkarz elbląskich pierwszoligowców
Zenon Korzeniowski, bramkarz elbląskich pierwszoligowców (fot. M)

Przerwa w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej mężczyzn, to wzmożony ruch transferowy również w elbląskiej drużynie Wójcik Meble Techtrans. Jeszcze nie zapadły ostateczne decyzje co do składu kadry zespołu, ale zmiany są nieuniknione. Być może w nadchodzący poniedziałek wyłoniony zostanie nowy Zarząd Klubu.

Po kilku sezonach z obowiązku prezesowania klubowi zrezygnował Zenon Korzeniowski. Były już prezes był również nestorem wśród bramkarzy nie tylko w I lidze. Zenon Korzeniowski pomimo wieku, był zawsze szczerze oddany klubowym barwom. Potrafił bronić w bramce Techtransu, gdy jego młodszych kolegów nękały kontuzje, bo tego wymagało dobro klubu. Sytuacja na tej newralgicznej pozycji w drużynie przed nowym sezonem nadal jest niepewna. Do tej pory nie przedłużył kontraktu Tomasz Stankiewicz. Do składu zespołu ma dojść młody bramkarz z Kwidzyna, a główną rolę w bramce ma pełnić sprawdzony w bojach ligowych Marek Wróbel. W przypadku jakiejkolwiek kontuzji bramkarzy, sytuacja będzie wymagała niezbędnego wsparcia. Klub zgłosił na nowy sezon do Związku Piłki Ręcznej także weterana – bramkarza Zenona Korzeniowskiego. – Nie mogłem odmówić – przyznaje Korzeniowski. – Podczas rozgrywek zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, a do składu drużyny na mecze zawsze podaje się dwóch bramkarzy. Odpukuję, oby pech nie prześladował naszego zespołu – mówi Korzeniowski.
       Szczypiorniści z Elbląga mają już nowego trenera. Miejsce Ryszarda Słaby objął trener Grzegorz Czapla, który pod koniec lipca rozpocznie szlif formy drużyny przed nowym sezonem. Szkoleniowiec ma już między innymi za sobą staż trenerski w latach 1998 – 2001 w poprzedniku dzisiejszego zespołu – drużynie Łuk – Mar Elbląg.
       Tymczasem trwają przygotowania do Walnego Zebrania w KS Wójcik Meble Techtrans. Delegaci już w poniedziałek mają zdecydować o składzie nowego Zarządu Klubu. Z niepotwierdzonych informacji kandydatem na prezesa jest Leszek Wójcik, właściciel elbląskiego „Stolpłytu”, a wspierać go będą Ireneusz Ziemiński – właściciel firmy Techtrans i znany z boiska Maciej Borsukowicz. Klubowi dyrektorować ma związany od lat z klubem Jerzy Kruszewski. O decyzjach Walnego Zgromadzenia poinformujemy.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama