UWAGA!

Wadecki trzeci w Ustce (kolarstwo)

Elblążanin Adam Wadecki, kolarz grupy CCC Polsat zajął trzecie miejsce w rozegranym w niedzielę w Ustce IV Klasyku Pomorskim. Zwyciężył Krzysztof Jeżowski (Knauff Team) przed Danielem Czajkowskim (DHL Author).

Uczestnicy wyścigu mieli do pokonania 30 rund ulicami Ustki, po 3 kilometry każda. Wyścig rozgrywany był w imponującym tempie - przeciętna prędkość wynosiła 50 km/h. Po dziesięciu rundach z peletonu uciekł najpierw Jeżowski, w połowie dystansu dołączyli do niego Czajkowski i Wadecki. Udało im się dojechać w tym zestawieniu do końca wyścigu.
     Jeszcze kilkadziesiąt metrów przed metą wydawało się, że to Adam Wadecki kontroluje przebieg walki i że ma największą szansę na zwycięstwo. Niestety, dał się wyprzedzić rywalom i zajął trzecie miejsce.
     - Czuję niedosyt, bo mogłem to wygrać - powiedział portElowi po zawodach Adam Wadecki. Potrzebne było mi mocniejsze wsparcie kolegów z mojej grupy, którzy jechali z tyłu w peletonie. Ale trudno, będę miał okazję do rewanżu już niebawem, w Wyścigu Dookoła Mazowsza. Forma jest niezła, mimo, że ścigałem się po dłuższej przerwie.
     Do startu na Mazowszu Adam przygotowywać się będzie w rodzinnym Elblągu.
     
     PEKAES Pomorski Classic organizowany jest przez Czesława Langa od 2003 roku. Poprzednie edycje wygrali Zbigniew Piątek, Piotr Chmielewski a przed rokiem starszy z Wadeckich - Piotr.
     
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama