UWAGA!

Wakacyjnie pobiegli na orientację

 Elbląg, Wakacyjnie pobiegli na orientację
fot. arch. MOSIR w Elblągu

Po raz pierwszy w te wakacje miłośnicy biegów na orientację mogli spotkać się w Bażantarni, by rywalizować na urokliwych trasach elbląskiego parku. Zawody rozegrane zostały w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em” i wzięło w nich udział ponad trzydziestu biegaczy.

Podczas pierwszego wakacyjnego biegu na orientację uczestnicy rywalizowali na dwóch trasach. Łatwiejszej, przeznaczonej dla dzieci i osób początkujących oraz trudniejszej, na którą wyruszyli bardziej zaawansowani biegacze. Pierwsza z nich liczyła 800 metrów i znajdowało się na niej 10 punktów kontrolnych, natomiast trasa trudna miała 1900 metrów i na jej długości zlokalizowanych zostało aż 18 punktów kontrolnych.

W kategorii dzieci na starcie pojawiło się 14 młodych miłośników biegania. Z tego grona najlepiej poradziła sobie Zuzia Lis, która zaplanowany dystans pokonała w czasie 6 minut i 46 sekund. Drugie miejsce zajął Mateusz Borzęcki (czas 09:17), natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się Karolina Maciejewska i Tomasz Maciejewski, którzy trasę o długości 800 metrów pokonali w czasie 9 minut i 32 sekundy.

Natomiast wśród dorosłych na dystansie 1900 metrów bezapelacyjnie zwyciężył, stały uczestnik biegów na orientację, Piotr Światkowski. Elblążanin wyznaczoną trasę pokonał w czasie 10 minut i 33 sekund. Drugi na mecie zameldował się Piotr Banach z czasem 16:33, a trzeci był Krzysztof Borzęcki z czasem 24 minuty 52 sekundy. Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali od organizatorów - Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz EKO Gryf działającego przy Pułku Wsparcia Międzynarodowej Dywizji Północ Wschód - pamiątkowe dyplomy, a wszystkie startujące dzieci - słodycze. Galeria zdjęć dostępna jest na stronie MOSiR.

Kolejny wakacyjny bieg na orientację rozegrany zostanie w niedzielę, 9 sierpnia w Parku Leśnym „Bażantarnia”. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00. Zgłoszenia przyjmowane będą przed zawodami na adres bieginaorientacje@mosir.elblag.eu oraz w dniu imprezy w biurze zawodów, które będzie mieściło się w Bażantarni, na polanie z wiatami. Zgłoszenia muszą zawierać: imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Udział w zawodach jest bezpłatny. Zapraszamy do uczestniczenia w pozostałych wydarzeniach w ramach Wakacji z MOSiR-em. Więcej szczegółów na stronie MOSiR.

 

 

 

MOSiR Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama